Мешканці ОСББ і ЖБК можуть модернізувати систему освітлення і сплачувати менше за електроенергію.

Про лайфаки розповідає прес-служба електропостачальника YASNO.

Зазначається, що витрати на освітлення місць загального користування в залежності від площі будинку можуть досягати 50 тис. грн на рік. Тому, аби зменшити суму платіжок за місяць мешканцям необхідно:

1.    Замінити у під’їзді звичайні лампи розжарювання на LED.

LED-лампи споживають до 10 разів менше електроенергії та слугують до 11 років без заміни, вони дають яскравіше світлобезпечні та не потребують спеціальної утилізації, як люмінесцентні лампи.

2.    Встановити світильники з датчиками руху.

Особливістю роботи таких світильників є те, що вони вмикаються лиш тоді, коли людина потрапляє у радіус дії датчика, а весь інший час вони залишаються вимкненими. Таким чином споживання електроенергії відбувається виключно за потреби, а не протягом всієї доби.

3.    Замінити електричну проводку у будинку за потреби.

Електричні мережі багатоповерхівок належать їхнім співвласникам. За їхній технічний стан відповідає ОСББ чи ЖБК, або компанія, яка обслуговує будинок. В багатьох будівлях радянської забудови внутрішньобудинкові електромережі перебувають у критичному стані і можуть не витримати будь-яких змін, оскільки їх в належний спосіб не обслуговували десятиліттями. Тому їх краще замінити. У нових будинках немає потреби замінювати проводку для проведення робіт з модернізації системи освітлення.

Таким чином, ОСББ і ЖБК можуть зекономити кошти на інші енергоефективні заходи, наприклад: провести енергоаудит, утеплити фасад будинку та ін.

Нагадаємо, раніше киянам розповіли, як зекономити на електроенергії за «нічним» тарифом.

Фото: unsplash