При створенні ОСББ кияни подекуди стикаються з питаннями: кому передавати показання лічильників та як проводити розрахунки за спожиту електроенергію.

Постачальник електроенергії, газу та рішень з енергоефективності YASNO підтримує розвиток ОСББ, консультує мешканців з питань електропостачання та розвиває зручні сервіси для контролю енерговитрат та розрахунків за світло.

Важливо, що для забезпечення будинків світлом, новоствореним ОСББ необхідно на початку діяльності укласти договори з оператором системи розподілу (ОСР), до мереж якого приєднаний будинок, а потім – із постачальником електроенергії YASNO (ТОВ «Київські енергетичні послуги»). Для квартир, до слова, мешканці також мають укласти індивідуальні договори спочатку з ОСР, а потім з постачальником YASNO.

В YASNO зазначили, що показання загальнобудинкових лічильників електроенергії керівництво ОСББ має передавати ОСР щомісяця у свою розрахункову дату.

Водночас мешканці можуть передавати показання лічильників як ОСР, так і постачальнику YASNO з 1 по 3 число коржного місяця. Якщо ж клієнт не передав дані приладу обліку, то ОСР визначає обсяги споживання на основі середньомісячного споживання цього клієнта.

Рахунки за електроенергію зокрема виставляє постачальник YASNO на основі даних лічильників, які остаточно отримує від ОСР. Це спричинено тим, що дані можуть бути скориговані контролерами ОСР або розраховані на основі середніх даних, якщо клієнт показання не передавав.

Сплатити рахунки за електропостачання можна за кілька хвилин через інтернет:

  • ОСББ можуть самостійно сформувати електронний рахунок в Особистому кабінеті для юридичних клієнтів на сайті та сплатити його протягом 5 днів за тарифом, визначеним їхньою комерційною пропозицією.
  • Мешканці можуть і передати показання, і сплатити рахунок в Особистому кабінеті для приватних клієнтів, у мобільному застосунку, Viber-боті YASNO-online, через інтернет-банкінг та сервіси онлайн-платежів.

В YASNO наголосили, що сплачувати за електроенергію мешканцям необхідно до 20 числа кожного місяця за тарифом, встановленим державою. Із 1 січня 2021 року цей тариф становить 1,68 грн/кВт∙год незалежно від обсягів споживання.

Зекономити можна за допомогою «нічного» тарифу. За наявності двозонного лічильника у квартирі, спожита з 23:00 до 07:00 електроенергія коштує на 50% дешевше, ніж вдень.

«Якщо в ОСББ або мешканців виникають питання щодо нарахованих кіловат-годин, то необхідно звертатися до ОСР, до мереж якого підключений будинок. А якщо необхідно уточнити суму до сплати, перевірити стан особового рахунку, дізнатися причину заборгованості чи переплати, провести звірку платежів, дізнатися про зарахування коштів, а також про можливості заощадження завдяки енергоефективним заходам – то вже потрібно звертатися до постачальника YASNO. Отримати консультацію від фахівців YASNO клієнти можуть через Facebook та за телефонами контакт-центру (044/067/066) 277-18-18», – розповів директор YASNO в Києві Віктор Мельников.

Фото: YASNO