Шість із цих випадків — з провезенням зброї або боєкомплектів.

За один день роботи нових металодетекторів на Київському вокзалі зареєстровано уже 20 спроб провезти заборонені речовини. Про це повідомив керівник пасажирського напрямку “Укрзалізниці” Олександр Перцовський в ефірі телеканалу “Київ”.

З його слів, 6 із цих випадків — спроби провезти зброю чи боєприпаси.

Один день, дві зміни роботи — це 20 випадків провезення заборонених речовин. Є 6 випадків провезення зброї і це один з контекстів, чому ми посилюємо ці заходи, бо це реалії військової ситуації, більше і більше зброї. Кожен випадок не затримує чергу, підходять працівники поліції і розбираються, чи є дозвіл на зброю і перевезення. Є випадки перевезення боєкомплектів, при чому випадки, коли передають посилкою” — розповів Перцовський.

Також в УЗ заперечують, що великі черги сильно затримують людей, які в них стоять.

За вчорашній день ми пропустили 7 тисяч людей. І лише ввечері протягом 45 хвилин був “затор” на вході.  Наше завдання зробити так, щоб нормою проходження контролю безпеки на вході у вокзал стали три хвилини і не більше ніж 10 хвилин – у піковий час роботи вокзалу. У цьому нам допомагає наша сестринська компанія –  Міжнародний аеропорт “Бориспіль” — повідомили в УЗ.

Пасажирам тепер рекомендується прибувати на вокзал за 30-40 хвилин до рейсу.

Якщо пасажир поспішає на поїзд, який має незабаром вирушити, він може звернутися до чергових вокзалу, які перебуватимуть, зокрема, зовні будівлі. Вони допоможуть оперативно пройти контроль та вчасно потрапити на поїзд — стверджують в УЗ.

Перцовський повідомив, що службові собаки кінологічної служби “Борисполя” також чергуватимуть на вокзалі, допомагаючи спеціалістам із безпеки проводити заходи з контролю.

Керівник з комунікацій “Укрзалізниці” Олександр Шевченко написав у Фейсбук, що посилено заходи безпеки не лише на вході на вокзал.

За його словами, людей перевріка на металошукачах не сильно затримуватиме, хоча й просить приїздити завчасно.

Наскільки це сповільнить посадку та висадку? Висадку – ні на скільки, контроль тільки вхідний. Посадку – на 10 хвилин максимум. Стюарди слідкують за чергою, в годину пік ручний контроль, спізнень ще не було і не планується. Але прибувати за 5 хвилин до рейсу не треба, не ті часи. До речі, на Південному за весь період тестування найдовша черга була 3 хвилини, тому базова рекомендація – заходити там, де менший трафік” — пише він.

Також він нагадав, де ховатися під час тривоги, якщо така застала людину в черзі.

Прямувати до сховищ: метро Вокзальна, західний та східний підземні переходи, перехід під площею Кірпи і підвальне сховище всередині вокзалу поруч з багажною секцією. Переходи зарежимлені для посадки пасажирів і відчиняються суто для висадки або прихистку під час тривоги” — пише він.

 

 

Фото: Фейсбук