Деякі студенти вважають це порушенням закону «Про захист персональних даних».

В Державному університеті телекомунікацій студентів та викладачів мотивують вакцинуватися, публікуючи списки померлих співробітників. Про це повідомляє Телеграм-канал студентів КНУ ім. Шевченка «Червоний Губер».

Канал публікує світлину оголошення, в якому вказується, що від COVID-19 померли троє викладачів закладу.

Згідно з оголошенням, усі три смерті датовані за 2020 та 2021 рік. Остання з них сталася 23 березня 2021-го.

Крім того, в оголошенні наведена статистика поширення коронавірусу в Україні станом на 3 грудня 2021 року.

Канал публікує також відповідь адміністрації університету на запит щодо законності таких дій. В ній вказується, що «адміністрація університету не вбачає в діях зазначеної особи порушень закону в частині розголошення персональних даних співробітників». Особою, яка нібито відповідальна за поширення оголошень, студенти вважають директора Навчально-наукового інституту захисту інформації при університеті Віталія Савченка.

Kyiv Media

«Цивільна правоздатність фізичної особи виникає у момент її народження та припиняєтсья у момент її смерті. Тому, враховуючи положення Закону України «Про захист персональних даних» та Цивільного кодексу України, інформація про померлу особу не є її персональними даними» — йдеться в повідомленні.

Також в ньому вказано, що інформація про померлих співробітників поширена «з метою привернути увагу працівників та студентів Університету до проблеми вакцинації».

Редакція КиївMedia намагається отримати коментарі сторін.

Фото: Фейсбук