Літак з вакциною прибув в аеропорт «Київ» імені Ігоря Сікорського близько 8:45.

В рамках програми COVAX сьогодні в Україну було поставлено більше 367 200 доз вакцини від коронавірусної інцекції AstraZeneca-SKBio виробництва Південної Кореї. Постачальниками стали ВООЗ і ЮНІСЕФ, повідомляє в Facebook прес-служба Міністерства охорони здоров’я.

Цю партію використають для вакцинації людей віком 65+ та тих, хто має отримати другу дозу вакцини AstraZeneca відповідно до інтервалу між першим та другим щепленням.

Представники МОЗу наголошують, що всі вакцини AstraZeneca, навіть вироблені в різних країнах — це один і той же продукт, який виготовляється за однією технологією і є взаємозамінним. Нагадаємо, раніше Україна отримала партію AstraZeneca Covishield індійського виробництва, але потім постачання припинилося.

Вакцинація другою дозою препарату AstraZeneca має відбуватися через 12 тижнів після першої; тобто, щепити українців повторно почнуть орієнтовно після 18 травня.

Повідомляється також, що усі вакцини у межах ініціативи COVAX Україна отримує безоплатно. Загалом до кінця року має надати вакцини для щеплення 8 млн українців. 

Тим часом, у Кличка запевняють, що юридично можуть закуповувати вакцини окремо від уряду.

Фото: Фейсбук