На кількох локаціях відвідувачі зможуть побачити все, чим жила і що творила українська поетеса і перекладачка.

Про це повідомили у програмі Київ. NewsRoomна телеканалі “Київ”.

Проект “Леся Українка. 150 імен” готувало Міністерство культури та інформаційного політики України. Як розповів керівник міністерства Олександр Ткаченко, цим проектом організатори намагаються розвіяти ті міфи про Лесю Українку і той її образ, який складався завдяки розумінню її як автора лише “Лісової пісні” чи зображення 200-гривневій купюрі.

Ми намагалися наблизити цей образ до молоді, тому тут багато не тільки офлайнових подій, але і заходів онлайн“, – зазначив він.

 

Леся – це є та особа, яка сформулювала Україну як культуру. За її життя – якщо згадувати її перші листи та останні листи – сформувалися і мова, і підходи, і інтелігенція. І середовище Лесі – це окрема частина“, – сказав Пало Гудімов, куратор виставки.

На виставці можна побачити унікальні речі – костюми, листи Лесі Українки. Сьогодні, 25 лютого, виставка відкривається для відвідувачів за запрошеннями. А 26 лютого виставка запрацює безкоштовно для всіх охочих. Глядачів впускатимуть відповідно до вимог карантину – відвідувачам будуть вимірювати температуру при вході та проситимуть дотримуватися дистанції у півтора-два метри.

Проект “Леся Українка. 150 імен” включатиме у себе платформу для дискусій Косач Talks, в програмі якої заплановано 10 обговорень. Серед запрошених учасників дисткусії – письменника та публіцистка Оксана Забужко.

Також в Українському домі презентують модерну оперу режисера Влада Троїцького та формації NOVA OPERA. Опера “Le” оживить Лесю Українку – вона позбудеться вихолощеного образу зі шкільних підручників.

На вистаці працюватиме також медійна Платформа “Радіо Леся”. Платформа є розмовною студією, що в різних форматах створює контент для соціальних медіа, подкастів, ЗМІ та партнерських радіостанцій.

Нагадаємо, до 150річння Лесі Українки в рамках проекту “Леся Українка. 150 імен” вперше було видано повне зібрання нецензурованих творів Лариси Косач-Квітки.

Фото: скріншот