Призовий фонд турніру — 1 мільйон доларів. Деякі російські чиновники перемогу NAVI присвоюють РФ.

Українська кіберспортивна команда NAVI в неділю, 7 листопада, стала чемпіоном турніру PGL Major Stockholm 2021 із CS:GO, обігравши у фіналі команду G2 з рахунком 2:0. Про це йшлося в програмі «Київ. NewsRoom» на телеканалі «Київ».

Зауважимо, що в складі команди з 5 гравців лише 2 українців — Олександр Костильов (s1mple) та Валерій Ваховський (B1t). Решта — росіяни: Денис Шаріпов (electronic), Кирило Михайлов (Boombl4), Ілля Залуцький (Perfecto).

Матч відбувся у форматі Best of 3 на картах Ancient, Nuke та Mirage. Пік G2 Ancient забрали NAVI із рахунком 16:11, а пік NAVI Nuke українська команда взяла у другому овертаймі з рахунком 22:19.

За фіналом турніру у піку стежили рекордні понад 2,5 млн глядачів. Для NAVI ця перемога стала першою в історії: раніше команда тричі програла у вирішальних матчах.

«Для цього спорту характерно більш молоде покоління. Взагалі ця креативна індустрія нараховує в Україні більше 10 тисяч учасників. Ця перемога сподвигне весь інший наш вузький кіберспортивний ринок, сподіваюся шо будуть і в Україні відбуватися такі турніри» — розповів в ефірі каналу голова Міжнародної асоціації трансферу технологій, засновник I-Dolina Артем Гончаренко.

З його слів, не виключено, що такий турнір в майбутньому може відбутися на НСК «Олімпійський».

Примітно, що на перемогу NAVI бурно реагують і в Росії: депутат Держдуми Мілонов прокоментував перемогу української команди з російськими гравцями словами «Росія — провідна кіберспортивна держава».

Фото: Фейсбук