Від 64-ї окремої мотострілецької бригади з Хабаровського краю РФ, яка брала участь у звірствах у Бучі, майже нічого не залишилося.

Про це у своєму розслідуванні пише російська редакція Радіо Свобода.

Видання звертає увагу, що 7 серпня у російській соцмережі “ВКонтакте” було опубліковано фото стенду з жалобними фотографіями 44 солдатів та офіцерів 64-ї бригади.

Пост був опублікований військовим медиком з Хабаровська Алєксєєм Асташовим і видалено наступного дня.

“На стенді 1/10 частина всіх загиблих із особового складу (до СВО) бригади, якого практично не існує”, – написав він.

Журналістам вдалося підтвердити факт смерті більшості з них, а також поговорити з автором фото.

Асташов пояснив, що фото було зроблено ним у холі клубу військової частини 51460 у військовому містечку у селі Князє-Волконскоє, за 20 кілометрів від Хабаровська – саме там дислоковано 64-у ОМСБр. За словами Асташова, чисельність бригади для відправки на війну складала 1500 осіб.

На стенд, як каже Асташов, потрапили лише ті солдати та офіцери, які були посмертно нагороджені “орденом мужності”. Загальна кількість загиблих окупантів із 64-ї бригади Асташов оцінює як мінімум у кілька сотень.

Військовий аналітик Майкл Кофман зазначив, що на кожного вбитого у російській армії припадає близько 3,5 поранених. Таким чином, 64-а бригада мала втратити понад шістсот осіб особового складу. Ще щонайменше сто, як повідомив Асташов, відмовилися їхати на війну та розірвали контракт.

Судячи з дат смерті 44 військових, які потрапили на стенд, половина з них загинула в лютому і березні, до того, як російська армія була змушена відступити з Бучі та інших міст Київської області. Після цього підрозділ перекинули до Харківської області, на Ізюмський напрямок, де він продовжував зазнавати втрат. 25 квітня, як випливає з дат смерті на стенді, загинули одразу сім військових 64-ї бригади. Цього дня, згідно зі зведенням Генштабу ЗСУ, російські війська “намагалися провести штурмові дії” на напрямках Ізюм – Барвінкове та Ізюм – Слов’янськ.

Радіо Свобода вдалося підтвердити смерть 30 із 44 окупантів на стенді.

“Якщо втрати бригади (убиті, поранені та відказники) справді наближаються до 1000 осіб, то командування могло б розформувати її – але не у випадку з 64-ю ОМСБр, якій владімір путін присвоїв почесне звання “гвардійської” всупереч звинуваченням у воєнних злочинах”, – йдеться у розслідуванні.

Розпустити її означає визнати відповідальність цієї бригади за злочини в Бучі.

Фото: Скріншот