Ймовірно, тепер на очікування замовлення буде йти набагато більше часу.

З 1 жовтня в Україні змінюються правила продажу алкоголю в барах та ресторанах. Про це йдеться у наказі Міністерства фінансів України №13 від 21.01.2016 у редакції від 01.07.2021.

Новий рівень контролю передбачає зазначення у фіскальному чеку номера акцизної марки проданої пляшки. Раніше офіціант, отримавши замовлення, вбивав його в планшет, програма автоматично розділяла його на замовлення для кухні та бару і відправляла, відповідно, кухарям і бармену.

З 1 жовтня, згідно з наказом Мінфіну, при замовленні алкоголю офіціант повинен не тільки набрати його назву, а й взяти пляшку, відсканувати штрих-код акцизної марки (а за відсутності сканера вбити десятизначний номер вручну) — тільки після цього програма відправить інформацію на бар.

Якщо ж це коктейль і туди входять кілька алкогольних інгредієнтів, доведеться набирати номери акцизів з усіх трьох пляшок. В іншому випадку, закладові загрожує штраф. При цьому сканери, які можуть автоматично «просвічувати» акцизні марки, в українських ресторанах зустрічаються вкрай рідко.

Таке нововведення означає вже третій рівень контролю з боку фіскальних органів, з яким стикається ресторанний бізнес. Перший — загальна система оподаткування та звітність за кожну одиницю проданої продукції. Другий — обов’язок із серпня 2020 року вказувати в чеку код УКТ ЗЕД (українська класифікація товарів зовнішньоекономічної діяльності) для підакцизних товарів.

Фото: Фейсбук