Вона орієнтована в основному на закордонних користувачів, аби вони жертвували кошти на відбудову України.

ГО “Антикорупційний штаб” запустила “Карту Руйнувань” — діджитал інструмент, який дозволяє фіксувати наслідки російського вторгнення в Україну. Про це повідомляє прес-служба організації.

На мапу з 24 лютого вносять світлини зруйнованих або пошкоджених цивільних об’єктів: будинків, шкіл, церков, стадіонів тощо. Фото знаходить і додають із зазначенням точної адреси та координат. 

На нашій мапі вже півтори тисячі зруйнованих об’єктів. На сайті встановлений лічильник — і він жодного дня не зупинявся. Кількість об’єктів на мапі далека від реального обсягу руйнувань, але ми не ставимо за мету охопити всі-всі будинки та споруди, а обираємо найбільш наочні приклади. Наша мапа унікальна: на відміну від інших подібних ресурсів, вона містить фото споруди до “денацифікації”, — розповів голова правління ГО “Антикорупційний штаб” Сергій Миткалик.

З посиланням на дослідження Київської школи економіки в ГО повідомляють, що станом на 8 червня уточнена загальна сума прямих збитків України складає $103.9 млрд або 3 трлн грн. Це майже 24 тисячі пошкоджених доріг та більше 300 мостів, більше 6 тисяч залізничних колій та 40 залізничних мостів.

За словами авторів проекту, вони створили “Карту руйнувань”, аби допомогти відбудувати Україну. На сайті є рахунки платформи United24, куди і просять переказувати кошти усіх охочих.

Карта руйнувань” орієнтована, перш за все, на закордонних користувачів. Британців, французів чи німців важко вразити сумою збитків чи кількістю руйнувань. Але вони можуть зайти на сайт і побачити, що приніс із собою “руський мір” — що було “до”, а що залишилося “після”. Фото зруйнованого будинку, в якому обірвалося чиєсь життя, краще будь-яких статистичних даних може заохотити людей переказати кошти на підтримку України. Інформація про руйнування зазначена як українською, так і англійською мовами” — йдеться в релізі. 

У довгостроковій перспективі світлини з мапи будуть використані у Гаазі як доказ військових злочинів Росії в Україні, додають вони.

Окрім того, після закінчення війни Карта Руйнувань продовжить життя і буде об‘єднана із Картою Ремонтів. Це один із проєктів «Антикорупційного штабу», де аналітики відслідковують рух бюджетних коштів і викривають зловживання на ремонтах. Як не прикро це визнавати під час війни, але корупція в Україні ще не подолана, тож за відбудовою ми будемо вести пильний нагляд. 

Проект реалізується за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

Фото: прес-служба