За офіційною статистикою на травень, в домені kiev.ua — 37 455 адрес, а в українському kyiv.ua — всього 1 684.

Реєстратор доменних імен Cityhost запустив ініціативу з дерусифікації українських доменів. Про це компанія повідомила у своєму Фейсбуці.

Компанія закликає власників сайтів використовувати імена у зонах з правильною транслітерацією замість русифікованої – kyiv.ua замість kiev.ua, rivne.ua замість rovno.ua та інші; наприклад, виправити варіанти зі словами dnepropetrovsk, odessa, cherkassy, chernigov, rovno, chernovtsy, nikolaev.

За офіційною статистикою на травень, в домені kiev.ua — 37 455 адрес, а в українському kyiv.ua — всього 1684, кажуть у компанії.

Щоб виправити домен, потрібно:

  1. Зареєструвати правильний домен у поточного реєстратора. Вказано, що це автоматизована процедура на 2 хвилини: перевірити ім’я, внести дані про власника, оплатити.
  2. Змінити адресу в конфігураційних файлах сайту та його коді. Домен може бути прописаний в програмному коді, такі частки треба знайти та змінити адресу.
  3. Вказати новий домен як псевдонім поточного. У такому випадку за двома адресами буде відкриватися один сайт. Така процедура дозволить зберігти відвідувачів, які за звичкою будуть заходити на стару адерсу.
  4. Прописати 301 редірект з русифікованого домену на правильний. Це потрібно для пошукової оптимізації та збереження позицій сайту в результатах пошуку.
  5. Створити нові електронні адреси у правильному домені.

Київ Media

Фото: Фейсбук