Карта клінік, у яких можна буде їх отримати, невдовзі з'явиться на сайті Служби здоров'я.

З 1 квітня в Україні почала діяти нова програма медичних гарантій: усі послуги, які до неї входять — безоплатні для пацієнта. Про це в ефірі програми «Київ.NewsRoom» телеканалу «Київ» нагадала представниця Національної служби здоров’я України Христина Петрик.

За її словами, у новій програмі, зокрема, оновився пакет для ведення вагітності в амбулаторних умовах — тепер він містить усі обстеження, консультації та аналізи, необхідні породілям упродовж терміну. Хворі на туберкульоз тепер зможуть спостерігатись у сімейного лікаря — за умови, що їм не потрібен стаціонарний догляд, а медпрацівник пройшов відповідне навчання. Відтак, пацієнту не доведеться їхати в пульмонологічний центр.

Окрему суму — 5 млрд гривень в цій програмі передбачено на допомогу онкохворим; також запроваджено новий пакет для лікування онкогематології і гематології. Оскільки діагноз складний, він дорого й довго лікується, і найвищий тариф за один випадок — 54 тис гривень, а якщо це дитина — сума потроюється. Так само в окремий амбулаторний пакет НСЗУ виокремила стоматологічну допомогу.

«Вона (програма гарантій – ред.) покриває усі найпоширеніші види медичної допомоги. Це і первинна ланка, це і спеціалізована. Тобто госпіталізації, консультації, операції, реабілітації. Тобто паліативна та хоспісна медична допомога і реабілітація входять у цей гарантований пакет, який є для паціента безоплатним, тому що пацієнт уже заплатив зі своїх податків за ці види медичної допомоги» — повідомила Петрик.

При цьому пацієнти можуть обирати тільки серед клінік (в тому числі приватних), які уклали договір із Національною службою здоров’я України, а карта цих закладів незабаром з’явиться на сайті органу. Без направлення можна відвідати гінеколога, нарколога, стоматолога, фтизіатра, психіатра та лікаря, у якого під наглядом пацієнт з хронічним захворюванням.

Тим часом, на період посиленого карантину в Києві заборонять планові госпіталізації.

Фото: Unsplash