Наразі пасажиропотік всього на 40% менший, ніж був за аналогічний період у 2019, докарантинному, році.

Про це повідомили на Facebook-сторінці Украероруху.

У дописі зазначили, що в червні 2021 року в повітряному просторі України було виконано 21 113 польотів, які Украерорух забезпечив аеронавігаційним обслуговуванням. Це, до слова, 59,6% від червневого обсягу польотів докризового 2019 року.

Водночас показники травня 2021-го були меншими – 56,6% від кількості польотів аналогічного періоду 2019 року.

Відтак, фахівці фіксують плавну позитивну динаміку авіатрафіку в повітряному просторі України.

Цікаво, що збільшення інтенсивності польотів пов’язують із початком туристичного сезону, поступовим відкриттям кордонів зарубіжних країн, відновленням низки призупинених через пандемію міжнародних рейсів до Європи та виходом на авіаційний ринок України нових авіаперевізників.

«Окрім відновлення польотів до/з українських аеропортів, важливим поштовхом для пожвавлення транзиту в українському небі став також перегляд ставок за аеронавігаційне обслуговування над Чорним морем. З 1 червня цього року почали діяти нові аеронавігаційні ставки, за якими вартість 100 км прольоту становить 25 євро замість 51,1 євро. В першу чергу, українські авіакомпанії переглянули свої плани польотів на південних та південно-східних напрямках з України та відновили польоти в Сімферопольскому районі польотної інформації. Активно працюємо над залученням іноземних перевізників до виконання рейсів у цій частині повітряного простору України», – зазначив Андрій Ярмак, керівник Украероруху.

Загалом українські авіакомпанії у червні 2021 року виконали 8 953 польоти (на 20 % менше порівняно з червнем 2019 року), іноземні авіакомпанії виконали 12 160 польотів (менше на 49,8 %).

Структура польотів за типами:

  • внутрішні польоти – 2 965 рейсів (на -2,6 % менше порівняно з відповідним періодом 2019 року);
  • міжнародні польоти – 11 469 рейсів (-27 %);
  • транзитні польоти – 6 679 рейсів (-60 %).

До слова, динаміка польотів у червні порівняно з 2020 роком (до середини якого тривала заборона на міжнародні пасажирські рейси) демонструє зростання на 360,6%. Однак реальний показник, порівняно з червнем докризового 2019 року, становить -40,4 %.

«Новим поштовхом до подальшого відновлення авіатрафіку в повітряному просторі під відповідальністю України є перегляд карантинних обмежень урядами європейських країн на перетин кордонів для українських громадян. В подальшому новим імпульсом має стати підписання угоди з країнами ЄС про спільний авіаційний простір. Це важлива передумова подальшої лібералізації ринку авіаперевезень і зняття обмежень на виконання польотів між аеропортами України та країн Євросоюзу як для національних, так і для європейських авіакомпаній. Очікуємо на появу більшої кількості нових зарубіжних гравців на українському ринку та підвищення інтенсивності польотів уже до кінця року. Таким чином, авіапасажири можуть розраховувати на розширення мережі маршрутів, які поєднають Україну з Європою, а також усередині країни, що дасть нові можливості у плануванні подорожей», – наголосив Андрій Ярмак.

Нагадаємо, за перший місяць літа аеропорт «Бориспіль» обслужив майже мільйон пасажирів.

Фото: фейсбук