Одним із основних факторів ризику виникнення неінфекційних захворювань є вживання тютюну.

Про це повідомили в прес-службі Центру громадянського представництва «Життя».

У Центрі зазначають, що в Україні щороку помирає близько 85 тисяч людей від хвороб, спричинених курінням. Вживання тютюнових виробів є одним з основних факторів ризику виникнення неінфекційних захворювань (серцево-судинних, цукрового діабету, раку, хронічних обструктивних захворювань легень і розладів психічного здоров’я), які є причиною майже 84% всіх смертей в Україні.

Водночас за даними ВООЗ, станом на 2019 рік від хвороб, які спричинені вживанням тютюну, щороку помирає понад 8 мільйонів людей у світі.

У 2019 році задля оцінки основних поведінкових і біологічних факторів ризику неінфекційних захворювань серед українців провели спеціальне опитування. Дослідження відбулося з медичним обстеженням, узгодженим з принципами, методами та процедурами поетапного підходу до епіднагляду (STEPS), який схвалено ВООЗ.

У дослідженні взяли участь 4 409 респондентів у віці 18-69 років, серед яких було здійснено опитування та проведено декілька фізичних вимірювань і біохімічних досліджень з метою збору даних щодо основних факторів ризику неінфекційних захворювань, зокрема вживання тютюну та алкоголю, нездорового харчування, гіподинамії.

Це опитування виявило дуже високу поширеність неінфекційних захворювань, їх поведінкових і біологічних факторів ризику в Україні, серед яких був високий рівень споживання тютюну.

Відтак, трохи більше третини населення (33,9%) на час проведення дослідження курили тютюн. Цікаво, що куріння було втричі більш поширене серед чоловіків (50,3%), ніж серед жінок (16,7%), без значущих відмінностей між сільськими та міськими районами. Після досягнення пікового значення в різних вікових групах поширеність куріння переважно зменшувалася зі збільшенням віку як у чоловіків, так і у жінок, хоча і мала дещо різні закономірності протягом життя.

Активісти Центру громадянського представництва «Життя» переконують, що захистити українців від залучення до початку куріння можна. Для цього влада має підтримати проект закону №4358.

Фото: фейсбук