Зміни стосуватимуться машин, які незаконно ввезли до 31-го грудня 2020 року.

З 15 червня в Україні починають діяти нові правила пільгового розмитнення автомобілів з іноземною реєстрацією (“євроблях”).

Про це йдеться в сюжеті “Київ.NewsRoom” телеканалу “Київ”.

Як зазначається, з 10 листопада 2021 пільги на “євробляхи” залишаться лише у атовців, які можуть довести свій статус документом.

Діятимуть вони лише до лютого наступного року. Пільги залежать від віку, обсягу та типу двигуна автівки.

Від ввізного мита звільняються ластівки віком від 5 до 15 років та вантажівки до 3,5 тонн віком від 5 до 11 років. Еко-стандарт у них має бути не нижче євро-2 і євро-5 відповідно. Власник також має сплатити 8500 грн.

Відповідно до нових правил, відтепер вживані автомобілі з європейською реєстрацією, старші п’яти років, які були ввезені на територію Україні до кінця 2020 року, оподатковуються за пільговою ставкою податку на додану вартість та акцизного податку.

Сума ж акцизу залежатиме від віку автівки, об’єму та типу двигуна й не залежатиме від її вартості.

Зазначалось, що в більшості випадків вартість розмитнення не буде перевищувати однієї тисячі євро.

Такі автомобілі тимчасово звільняються від оподаткування ввізним митом.

Водночас, за пільговим механізмом може бути розмитнений один автомобіль однієї категорії одного власника.

Пільгово оформити автівку можна буде протягом 180 днів з моменту набрання чинності законів. Учасники АТО/ООС зможуть використати таку можливість протягом 270 днів. 

Разом з тим, під дію цих законів не потрапляють транспортні засоби, які не відповідають екологічним нормам “Євро-2” й вище, походять з держави-окупанта (держави-агресора) або ввезені з тимчасово окупованої території України.

Як розповів співзасновник організації “Автоєвросила” Олекандр Чернявський, в середньому розмитнення коштуватиме тисячу євро та 8 500 грн – штраф. Також приблизно 200 євро коштуватиме підготовка документів, близько 100 доларів – сертифікація.

Повна варітсть розмитнення близько 2 тисяч доларів.

“Якщо власник не буде розмитнювати свою автівку, то в листопаді 2021 року людина сплачуватиме 170 тисяч грн штрафу з конфіскацією авто“, – зауважив Олександр.

До слова, раніше ми писали про те, що Рада підтримала законопроект про спрощене розмитнення “євроблях”. Не той, який лобіює “Автоєвросила”

Нагадаємо, поліції дозволили штрафувати «євробляхерів» на місці.

Фото: unsplash