Пацієнти зможуть обрати - погодитися на консультування та вакцинацію без залучення лікаря чи звернутися на консультацію до лікаря перед вакцинацією.

В Україні планують дозволити медичним працівникам, які мають освітній ступінь фахового молодшого бакалавра за спеціальністю «Медсестринство», в окремих випадках приймати рішення про щеплення без участі лікаря.

Про це повідомляє Центр громадського здоров’я України.

Наразі вже підготовлено відповідні зміни до наказу МОЗ № 595 «Положення про організацію і проведення профілактичних щеплень».

“Ці зміни дадуть можливість медичній сестрі чи брату проводити профілактичні щеплення без залучення лікаря. Це особливо актуально в період пандемії COVID-19 та сезон грипу, коли завантаженість медперсоналу дуже висока. А отже, покращать доступність до захисту від вакциноконтрольованих інфекцій”, – йдеться в дописі.

До здійснення щеплень будуть допущені медсестри та медбрати, які пройдуть спеціальну підготовку й навчання з надання невідкладної допомоги в разі виникнення невідкладних серйозних реакцій.

Також за пацієнтами залишається право вибору — погодитися на консультування та вакцинацію без залучення лікаря чи звернутися на консультацію до лікаря перед вакцинацією. Окрім того, визначено перелік станів та ситуацій, при яких висновок лікаря про вакцинацію є обов’язковим.

Нагадаємо, Київ посів друге місце за кількістю вакцинованих: за минулу добу більше 14 тисяч щеплених.

Фото: facebook