В Україні почалась третя хвиля пандемії COVID-19.

Про появу британського штаму коронавірусу повідомили в Інституті епідеміології та інфекційних хвороб, передає «Сьогодні».

В Івано-Франківську офіційно підтвердили два випадки британського штаму коронавірусу, однак це не провокує більшу смертність від нього.

«Ця мутація виявляється у британського, бразильського та південноафриканського штамів. Є думка, що вона сприяє посиленню заразності через більшу спорідненість вірусу до рецепторів АПФ. Даних про те, що вона викликає збільшення смертності, немає», — пояснила провідна лікарка-інфекціоністка Ольга Голубовська.

Крім того, премʼєр-міністр Денис Шмигаль оголосив, що в Україні почалася третя хвиля розповсюдження коронавірусу і він не виключає повернення жорсткого локдауну.

«Вже зараз очевидний факт, що у нас розпочалась третя хвиля пандемії. Уже в Івано-Франківській області і Чернівецький запроваджено дуже жорсткі обмеження. Ще кілька областей на підході. Якщо ситуація буде погіршуватись, якщо ми будемо бачити, що медицина не справляється, то мабуть у нас не буде іншого виходу, ніж запровадження жорсткого карантину такого типу, який ми уже переживали. Я б дуже цього не хотів», – заявив Шмигаль.

Денис Шмигаль заявив, що готовий публічно зробити щеплення від COVID-19, як тільки настане його черга.

Прем’єр-міністр допускає можливість просування в пріоритетності вакцинації від коронавірусу журналістів та священнослужителів. Такі нюанси і поправки обговорюються на рівні Міністерства охорони здоров’я та експертів.

До слова, в Україні різко збільшився добовий приріст інфікованих, за минулу добу коронавірусну хворобу виявили у 10 057 людей. Також 4 837 пацієнтів одужали, а 194 — померли від ускладнень. До лікарень потрапила 3 271 людина.

За останню добу найбільшу кількість підтверджених випадків зареєстрували у Києві (868), Житомирській (888), Вінницькій (827), Івано-Франківській (776), Закарпатській (679) та Чернівецькій (626) областях.

Фото: Кабмін