Парламенту пропоннують створити Національний меморіальний комплекс геноциду в Україні, військових злочинів, інших тяжких злочинів на території України, скоєних злочинним режимом Росії.

Про це йдеться у законопроєкті №7286.

Згідно з ним, Національний меморіальний комплекс геноциду в Україні, військових злочинів, інших тяжких злочинів на території України, скоєних злочинним режимом Російської Федерації, – це розміщений на спеціально відведеній земельній ділянці об’ємно-просторовий об’єкт, що включає музейний комплекс, монументальну пам’ятну споруду, адміністративну будівлю дослідницького центру для здійснення наукової та пошукової роботи, а також обслуговування меморіального комплексу.

Місцем розташування пропонується визначити місто-герой Бучу, замовником його спорудження – Міністерство культури та інформаційної політики. Його будівництво має бути здійснене відповідно до проєкту, розробленого за результатами відкритого міжнародного конкурсу, який проведе Кабінет Міністрів.

Фінансування комплексу здійснюватиметься з державного бюджету. Після ухвалення законопроєкту у двотижневий термін має бути створений організаційний комітет із залученням представників більшості міністерств. Зазначений комітет через місяць після створення має затвердити положення про цей комплекс.

У разі ухвалення законопроєкту Міністерству розвитку громад та територій буде доручено розробити та затвердити програму та умови конкурсу на найкращий проєкт Національного меморіального комплексу геноциду в Україні, визначити вимоги до професійного рівня учасників конкурсу.

Серед авторів законопроєкту: лідерка партії “Слуга народу”, депутатка від однойменної фракції Олена Шуляк, її колеги з фракції – голови комітету Ради з питань державної влади Андрій Клочко та комітету соціальної політики Галина Третьякова.

Фото: Фейсбук