Чоловік каже, що його обікрали і очікує на надходження коштів, які дозволять йому продовжити подорож Європою.

Протягом місяця американець Нейдер Доган живе в аеропорту «Бориспіль» біля Києва. Він спить на стільцях в залі очікування, миється під краном у туалеті і їсть там де, пригостять — але покинути термінал не наважується, бо зовсім не має грошей, йшлося в сюжеті «ТСН».

54-річний Нейдер Доган два останніх роки постійно подорожує, отримуючи пенсію за інвалідністю. Він має проблеми із серцем, його вага — понад 180 кг, йому важко самостійно пересуватися і робить він це за допомогою спеціального скутера.

Нейдер Доган ночує на сидіннях в залі очікування

Чоловік розповів поліцейським, що після прильоту пішов повечеряти у кафе, де його начебто обікрали на суму у 9 195 доларів. Щомісяця Нейдер отримує 700 доларів, але на наступну пенсію йому ще треба чекати — до 1 жовтня.

Тепер Доган перебуває у залі очікування поза зоною паспортного контролю і може виїхати в місто в будь який момент, але грошей на це немає. Каже, що в терміналі він почувається в безпеці. Нейдер каже, що якось поліцейські навіть прогнали людей, які його ображали.

«Громадяни на нього не скаржаться, так само як і працівники аеропорту. Законних підстав, щоб його вивести на вулицю немає», — кажуть правоохоронці.

Митися в туалеті американець уже навчився, хоч спочатку були непорозуміння з прибиральницями.

«Я розхлюпую воду з милом і шампунем, коли миюся під краном, а прибиральниці за це сварили на мене. Тоді я їм сказав, що все за собою приберу, не переживайте, і вони тепер нормально до мене ставляться», — розповідає турист.  Коли стало прохолодно, на прохання Нейдера, в залі очікування вмикали кондиціонер.

У довколишніх кафе, до яких він добирається на своєму скутері, американця вже добре знають і підгодовують, як можуть. Люди в залі очікування також співчувають чоловікові.

Додому в США турист може повернутися будь-якої миті, проте в його планах — Польща та Чехія.

«Американське посольство купує мені безкоштовний квиток і я можу летіти до Америки, але я не хочу туди», — каже він.

До родичів за допомогою звертатися він теж не бажає. Мовляв, залишилося протриматися до п’ятниці і гроші вже будуть.

«Я люблю Україну, люблю українців, така ситуація могла статися будь-де», — каже американець, який живе в аеропорту.

Фото: скріншоти