Хоча ліцензію Володимира Бригіди досі не анулювали.

Обвинувальний акт щодо діючого нотаріуса з Києва Володимира Бригіди направили до суду. Про це повідомляють «Наші Гроші» з посиланням на дані юридичної компанії «Міллер».

Адвокати цієї компанії захищають потерпілих від дій Бригіди за іншим фактом, тож відправили запит до Нацполу. А там їм відповіли, що Володимира Бригіду 27 березня 2020 року повідомили про підозру в межах іншого провадження за кількома частинами Кримінального кодексу, зокрема, «Шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою» та «Зловживання повноваженнями особами, які надають публічні послуги».

За даними судового реєстру, це провадження веде слідчий відділ Подільського управління поліції ГУНП в Києві під процесуальним наглядом Київської місцевої прокуратури № 7.

В ухвалах у відкритому доступі поки йдеться про квартиру, якою заволоділи фігуранти провадження. За версією слідства, певна група осіб знала, що є квартира, власниця якої померла 2002 року, і що квартира належить державі в особі Держуправління справами. Ця група осіб десь знайшла документи на право власності на цю нерухомість (свідоцтво про право власності на житло, про право на спадщину, і навіть паспорт та ідентифікаційний код). Далі один із учасників групи з усіма вказаними документами прийшов до нотаріуса Бригіди, який посвідчив договір купівлі-продажу квартири і вніс інформацію про право власності до Державного реєстру речових прав.

Фіктивний договір купівлі-продажу уклали 24 травня 2019 року. Людина, яка виступила покупцем, за даними слідства, знала, що це афера. Так зловмисники заволоділи майном держави вартістю 2,5 млн грн.

Однак квартира у цей час вже здавалася в оренду громадській організації «Спілка жінок України». Новий фіктивний власник житла звернувся до адвоката Павла Пльотки, якому, за даними слідства, не було відомо про злочинні наміри групи, щоб той представляв його інтереси у спілкуванні з ГО. Адвокат погодився і передав «Спілці жінок» вимогу фіктивного власника квартири звільнити приміщення або купити його за $130 тис., що на той час становило 3,1 млн грн. На цьому злочинну групу арештували, і цей злочин довести до кінця вони не встигли.

Судячи з даних судового реєстру, Бригіда, після того, як йому повідомили про підозру, тривалий час переховувався. 27 березня його оголосили в розшук, потім нотаріус знайшовся, і до 26 січня 2021 року стосовно нього застосували запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.

За даними «Наших Грошей», в період дії запобіжного заходу, Бригіда зробив нову реєстрацію, яку в юридичній компанії «Міллер» називають рейдерською. Бригіда перереєстрував приміщення на вул. Кирилівська, 69 з компанії ТОВ «Фрунзе-69» інвесторів зі Словаччини Річарда і Юрая Душок за ТОВ «ФК Інвестохіллс Веста», як кажуть у «Міллері», без належних на те документів. Натомість «Веста» це заперечує.

Реєстрації Бригіди в період, коли йому вже повідомили про підозру, стали можливі після того, як нотаріус в ОАСКу оскаржив рішення Міністерства юстиції, яке анулювало йому доступ до реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Суд позов Бригіди задовольнив, тож Міністерству довелося поновити нотаріусу доступ до ЄДР.

При цьому видання зауважує, що в Міністерства юстиції є повноваження анулювати свідоцтва нотаріусам. 17-18 лютого 2021 року планувалося чергове засідання Вищої Кваліфікаційної Комісії Нотаріату, на якому мають розглядати декілька десятків подань щодо анулювань нотаріальних свідоцтв, але Володимира Бригіди серед них начебто немає.

Нещодавно ми писали про іншого столичного нотаріуса, якого судитимуть за відчуження приміщення заводу «Арсенал».

Фото: піксабей