Київрада робить усе можливе, щоб підготувати місто до можливої хвилі коронавірусу.

Про це повідомили в програмі «Київ. Вголос» на «Радіо Київ – 98FM».

Ганна Старостенко, заступниця голови КМДА, депутатка Київради від фракції «УДАР», розповіла, що наразі столиця готується до нової хвилі COVID-19.

«Сьогодні в Києві визначено 15 опорних лікарень, які працюють і працюватимуть із COVID-хворими. Ми максимально намагаємося забезпечити їх усім необхідним – це і централізований кисень, і необхідне обладнання, ліки та медичний персонал, який має бути готовий до нової хвилі. Ба більше, у нас вже сьогодні (16 липня – ред.) відбулося засідання штабу з надзвичайний ситуацій. Ми вже готуємо 5 додаткових лікарень, які в разі необхідності прийматимуть COVID-хворих», – зазначила депутатка.

Також пані Ганна наголосила, що штам «Дельта» найбільше вражає дітей та підлітків. До слова, наразі в дитячій інфекційній лікарні столиці зайнято 30% ліжок хворими на коронавірус. Це при тому, що навесні ця цифра сягала близько 20%.

«Ми бачимо, що в дітей наразі спостерігається тяжкий перебіг хвороби. Тому на осінь мають бути обов’язково вакциновані освітяни», – наголосила депутатка.

За словами Ганни Старостенко, у Києві вже є штам «Дельта», однак він ще, ймовірно, не чітко визначений, адже має складний процес дослідження. Депутатка Київради також зазначила, що в Києві є 4 лабораторії, які можуть встановити наявність штаму «Дельта».

«Наразі заповненість наших “дорослих” лікарень – 5,5%. Але ми бачимо, що, наприклад, у дитячій інфекційній – 30%. Це серйозний показник», – розповіла пані Ганна.

Депутатка Київради також пояснила й механізм доплат медикам, які працюють в умовах пандемії.

«У нас на сьогодні щомісячно виплачується фінансова допомога лікарям, які працюють у наших лікарнях. Це не тільки для тих, хто працює з COVID, а й для інши. У нас встановлені доплати для лікарів – 5 тисяч гривень, для середнього медичного персоналу – 4 тисячі гривень, а для молодшого медичного персоналу – 2 тисячі гривень. Ми платимо ці кошти щомісяця. Загалом у бюджеті міста на ці виплати передбачено близько 1,5 мільярда гривень. Медики, що працюють у COVID-лікарнях отримують 300% доплати до своєї заробітної плати. Ці виплати здійснюються в межах пакетів, укладених із НСЗУ. Ми слідкуємо, щоб ці виплати здійснювалися», – пояснила Ганна Старостенко.

Фото: фейсбук