Клуб створено для батьків Києва, які хочуть бути більш залученими та усвідомленими батьками без гендерних стереотипів.

За підтримки Європейського Союзу клуб для татів «Татоhub.Київ» сьогодні, 6 квітня, розпочав свою роботу онлайн.

Використовуючи мережу Facebook як основну платформу, Татоhub.Київ покликаний підтримувати чоловіків в подоланні гендерних стереотипів та просувати ідеї гендерної рівності через інформацію про те:

  • як покращити стосунки у родині;
  • як піклуватись про дітей;
  • як краще розуміти психології дитини;
  • як проводити час разом із дітьми та розподілити домашні обов’язки на засадах рівності та поваги.

Чоловіки, які мають дітей або очікують на їх появу, можуть приєднуватися до групи у Facebook.

«Гендерна рівність є наскрізним пріоритетом для ЄС, вирішальним для демократичного управління та соціального розвитку в будь-якій країні. Ми переглянули та розширили свої зобов’язання у нещодавно прийнятому III Гендерному плані дій, де розвиток рівної участі та лідерства є одним із тематичних пріоритетів підтримки ЄС. Татохаби – інструмент залучення також чоловіків до боротьби за гендерну рівність, а не лише жінок. Вони є одним з численних практичних кроків, спрямованих на підтримку рівної участі жінок та чоловіків в сімейному та громадському житті в Україні», – сказала Тетяна Шульга, радниця з гендерних питань та секторальна менеджерка в Делегації ЄС в Україні.

«Ми всі хочемо змін, але не поспішаємо змінюватися самі.Проект Tatohub.Київ відкриває можливості для чоловіків змінити свої звички, брати більше відповідальність за виховання дітей, домашні справи та спільне дозвілля. За підтримки Фонду народонаселення OOН ми починаємо новий проект, щоб разом просувати цінності відповідального татівства у місті Києві», – зазначила заступниця голови КМДА, уповноважена з питань гендерної рівності Марина Хонда.

До слова, Татоhub.Київ вже третій клуб для татів, відкритий в Україні в рамках «ЄС за гендерну рівність: разом проти гендерних стереотипів та гендерно зумовленого насильства». Він фінансується Європейським Союзом та реалізується Фондом ООН у галузі народонаселення спільно з структурою ООН Жінки. Перші два клуби були відкриті наприкінці минулого року в Одесі і Вінниці.

Робота Tatohub.Київ координується імплементаційним партнером UNFPA Україна – Українською Фундацією Громадського Здоров’я – і забезпечується в партнерстві з Київською міською державною адміністрацією (зокрема, Службою для дітей та сім’ї, Київським міським центром гендерної рівності та попередження домашнього насильства, Департаментом з гендерної рівності) для дотримання, окрім іншого, потреб вразливих татів та татів з інвалідністю.

Нагадаємо, із понеділка в столиці працює платформа онлайн-садочку.

Фото: unsplash