Його власні кістки майже повністю знищив рак.

В Київському Інституті раку зробили унікальну і складну операцію: 16-річному хлопцю, якому рак знищив майже половину кісток тазу, встановили нові кістки, надруковані на 3D-принтері. Про це йдеться в сюжеті «ТСН».

Видання повідомляє, що це третя подібна операція в історії України. Раніше такі операції коштували шалених грошей, але нині цей процес начебто значно здешевився.

Пацієнту, хлопцю на ім’я Артур, минулоріч діагностували саркому Юінга і велику пухлину.

«І з жовтня місяця ми вже лежали у дитячому відділенні… пройшли перший курс хіміотерапії», – розповідає мама юнака Олеся Полянська.

Хвороба прогресувала дуже швидко, кістки тазу і довколишні тканини були вже наполовину знищені. Потужними хіміотерапіями пухлину стабілізували і вирішили робити термінову трансплантацію кісток. Протези роблять зі спеціального медичного титану, вони друкуються на надзвичайно точних титанових 3D-принтерах. В Україні цьому навчилися лише минулого року.

«Практично вся ліва половина тазу відсутня. Наше завдання було не тільки компенсувати, але ще і зробити так, щоб можна було імплантувати туди ендопротез для того, щоб пацієнт міг надалі ходити», – розповідає головний дитячий онколог Григорій Климнюк.

Модель майбутнього імпланту розробили в інституті травматології і ортопедії Національної академії медичних наук України. Надрукували на поки що єдиному в Україні і дороговартісному 3D-принтері у приватній спеціалізованій компанії. Процес зайняв 7 днів включно з консультаціями медиків,біоінженерів та фахівців 3D друку.

«До того моменту, поки ми надрукуємо це з титану, біоінженер з лікарями уже кілька разів там провів кілька консиліумів і узгодив всі розміри. Ця модель була віддрукована в пластику», – розповідають фахівці.

Операція тривала понад 6 годин. За даними видання, справи у Артура йдуть на поправку: у нього покращилися аналізи і він мріє повернутися додому, хоче займатися спортом. Імплант розрахований на десятки років експлуатації, хоч Артурові доведеться все життя слідкувати за власним здоров’ям.

Як ми повідомляли, у Києві з липня має запрацювати Центр контролю та профілактики хвороб.

Фото: unsplash