За статистикою, у Києві є кілька тисяч таких громадян.

Користувачі соцмереж обговорюють проблему безхатніх людей в Києві. Зокрема, світлину з нічліжкою безхатьків у переході станції метро «Печерська» опублікувала спільнота dtp.kiev.ua.

Про те, що безхатьки ночують тут, місцеві мешканці знають вже давно, особливо багато безхатьків у холодну пору року. Вони начебто не лише ночють тут, а і зберігають деякі пожитки, через це у переході метро часто не дуже приємно пахне.

На ще одну локацію, де часто бачать київських бомжів, вказав у своєму Facebook колишній депутат Київської міської ради, голова руху «Кияни разом» Ярослав Діденко. Це Бессарабська площа, де навпроти супермаркету BILLA начебто можна побачити безхатченків, які просять грошей у перехожих або сплять на лавках.

«Одна з центральних площ нашого рідного Києва на Хрещатику за останні місяці знову перетворилася на смітник» — пише він.

Одні дописувачі соцмереж зазначають, що безхатькам часто нікуди подітися, бо пункти обігріву в холодні пори року бувають перевантажені; також відзначають, що схожим чином безхатьки ночують і в багатьох розвинених країнах. Натомість інші дописувачі пижуть, що безхатьки таким чином начебто зловживають довірою містян і не полишаються так нічліжки, навіть якщо мають інші варіанти проживання.

Як ми повідомляли, у столиці за квітень зареєстрували майже три тисячі безхатченків. У столиці, як відомо, функціонує  Центр обліку бездомних осіб.

Редакція Kyiv Media намагається отримати інформацію від міської влади Києва щодо ночівлі безхатьків на зазначених локаціях.

Фото: Фейсбук