Згодом представник оператора повідомив, що фільм вже видалено з платформи.

В додатку телефонного оператора «Київстар» для цифрового телебачення є російська пропагандистська кінострічка «Доктор Ліза». На це через свій Fb звернув увагу київський журналіст, фотограф Стас Козлюк.

За словами Козлюка, сервіс також показує рейтинги фільмів, узяті від російського сервісу «Кинопоиск». Російське пропагандистське кіно на «Кинопоиске» традиційно має високі оцінки.

«Може ще лінк на Однокласнікі.ру поставите? Серйозно? (…) Я розумію, що треба якось сервіс наповнювати. Але чи не могли б ви перестати тягнути до нас російські фільми й серіали? Конкретно зараз – фільм про «доктора Лізу». Ну або Єлизавету Глінку. Пам’ятаю її з часів роботи на стрічці новин. Вона ніби як «рятувала дітей Донбасу». І щось там розповідала про обстріли Нацгвардії» — пише він.

В кінці допису Козлюк пише, що сподівається, що не знайде згодом у додатку «фільм «Крьім. Возвращєніє домой» чи щось про героїчного Арсена Павлова».

В коментарях під цим постом залишила свою реакцію офіційна Fb-сторінка мережі «Київстар». Однак там прямо не відповіли на запитання про причини наявності такого контенту — лише зазначили, що фільм у росіян придбала компанія-партнер — «1+1».

«Весь контент, розміщений на платформі, закуповується технічним партнером продукту Київстар ТВ – компанією 1+1 Медіа у правовласників та транслюється виключно на правових засадах. Наповнення платформи контентом, своєю чергою, відбувається з урахуванням переваг глядача. Зараз частина фільмів, представлених у бібліотеці, україномовна, а для частини розробляється українська аудіодоріжка, яка даватиме глядачам можливість дивитися фільми українською мовою. Київстар та компанія 1+1 Медіа постійно працюють із правовласниками фільмів для отримання українського дубляжу, поступово додаючи українську доріжку до дедалі більшої кількості фільмів/мультфільмів та серіалів» — вказано в повідомленні.

Пізніше цей коментар було видалено, натомість зявився інший. В ньому «Київстар» повідомив, що фільм вже видалено з платформи.

«Дякуємо за ваш коментар і щиро перепрошуємо за незручності! Фільм, який ви згадуєте, видалений з платформи» — йшлося в повідомленні.

Зауважимо, що згаданий фільм можна подивитися не лише в додатку «Київстара», а й інших провайдерів цифрового ТБ — зокрема, «Мегого».

Фільм «Доктор Ліза» — пропагандистське кіно-байопік виробництва РФ. Головна героїня — Єлізавета Глінка, російська правозахисниця, волонтер-медик. Після початку війни РФ проти України кілька разів відвідувала територію «ДНР» начебто з метою лікування дітей і стверджувала, що там немає російських військ, однак пізніше відмовилась від цього твердження, сказавши, що «не розбирається у військовій справі та знаках розрізнення».

Глінка загинула 25 грудня 2016 в авіакатастрофі над Чорним морем у літаку Ту-154, що прямував до військової бази РФ у Сирії.

Додамо також, що контрольний пакет акцій компанії-власника «Київстара» належить бізнесменам Михайлу Фрідману, Герману Хану та Олексію Кузьмічову (всі — Росія).

Фото: Фейсбук