Впритул до 139-річного будинку девелопери Вавриш та Ісаєнко будують ЖК Franklin Concept House.

В середу, 19 травня, Шостий апеляційний суд розгляне апеляцію на відміну занесення будинку Осипа Родіна по вулиці Олеся Гончара, 71 в Києві до переліку об’єктів культурної спадщини міста. Про це повідомляє ГО «Мапа Реновації» у Facebook.

Позов подав Департамент охорони культурної спадщини КМДА.

«Раніше Окружний адміністративний суд міста Києва задовільнив позов забудовника, позбавивши будинок охоронного статусу. Тепер же Департамент охорони культурної спадщини (ДОКС) переконуватиме Шостий апеляційний адміністративний суд у помилковості рішення ОАСКа» — зазначають активісти.

В «Мапі Реновації» наводять кілька фактів про будинок на Олеся Гончара, 71:

  • 138-річний зразок фонової дореволюційної забудови;
  • витвір київського зодчого Володимира Ніколаєва;
  • щойно виявлений об’єкт культурної спадщини;
  • на місці якого забудовник SAGA Development планує будувати багатоповерховий ЖК Franklin Concept House.
Як ми повідомляли, 22 вересня 2020 року Департамент охорони культурної спадщини надав садибі Родіна статус щойно виявленого об’єкта культурної спадщини. Власник садиби, ТОВ «Арікс», оскаржив наказ в ОАСКу, і той його задовольнив: суд не побачив в будинку ні автентичності, ні будь-якої цінності і постановив, що Департамент вніс будинок до переліку протиправно.

Кінцевим бенефіціарним власником ТОВ «Арікс» значиться Яків Басс – батько екс-заступника голови КМДА Леоніда Черновецького.

Тим часом, після того, як Київрада попросила віддати місту будинок Сікорського, в ньому знову сталася пожежа.

Фото: Фейсбук