Пожежа спалахнула на верхніх частинах споруди.

Мер Києва Віталій Кличко повідомив, що міські рятувальні служби, 15 фахівців ДСНС та 4 одиниці техніки ліквідовують пожежу в Костелі.   Загорання сталось між першим і другим поверхами та швидко розповсюдилось на покрівлю будівлі. Ранг пожежі-2.

Локалізувати займання намагаються близько 80 пожежників. Задіяли спецтехніку.

ОНОВЛЕНО о 22:58.

Рятувальники локалізували пожежу в костелі св. Миколая. Зараз працюють над її повною ліквідацією.

Займання сталося між другим і першим поверхом. Полум’я швидко поширилося на покрівлю будівлі.

За повідомленням рятувальників, інформація про пожежу надійшла о 21:49, о 22:41 пожежу локалізовано на площі 80 кв.м. Встановлено, що пожежа виникла в костьолі на 1 та 2 поверсі арганого залу з розповсюдженням на покрівлю.

Причина займання встановлюється.

Проїзд по вулиці Великій Васильківській перекритий. Про постраждалих не повідомляється.

За попередньою інформацією пошкоджене оздоблення на 1-му та 2-му поверхах.

Столичний активіст, голова Ради з урбаністики Києва Віталій Селик повідомив, що пошкоджено чехословацький орган компанії «Rieger-Kloss» 1981 року.

“Горіли інженерні мережі, які забезпечують роботу органу. Задимлення помітили музиканти під час репетиції”, – додав Селик.
ОНОВЛЕНО о 23:25. Мінкульт, на чиєму балансі знаходиться костел, говорить про те, що загоряння відбулося під час репетиції. “Значної шкоди будівлі не завдано. З’ясовуємо ступінь пошкодження органу. На місці працює поліція для з’ясування причин загоряння”, – йдеться в повідомленні міністерства.
У травні 2021 року Міністерство культури і інформполітики України оголосило перелік об’єктів “Великий реставрації”. Серед них — 30 об’єктів у Києві, зокрема костел святого Миколая.
О 23:36 вогнеборці повністю ліквідували пожежу.

Національний будинок органної та камерної музики (костел святого Миколая) в Києві побудували в 1899—1909 роках з ініціативи місцевої римо-католицької громади.

Початковий конкурсний проєкт храму запропонував учень петербурзького Інституту цивільних інженерів Станіслав Воловський, а допрацював — відомий київський архітектор Владислав Городецький.

Фото: Телеграм