Силовики посилаються на висновки лінгвістичної експертизи. Юристи співака вважають, що його творчість не заборонена законами України.

Російський співак Алішер Моргенштерн входить в список осіб, які становлять загрозу нацбезпеці України, а його творчість пропагує культ насильства і створює передумови конфліктних ситуацій на концертах. Про це заявили в Службі безпеки України у коментарі «Інтерфакс-Україна».

«У квітні цього року за поданням СБУ російський співак Алішер Валєєв (Моргенштерн) включений до переліку осіб, які створюють загрозу нацбезпеці України. В рекомендаціях СБУ фігурують обидва прізвища репера: як Валєєв, так і Моргенштерн», — зазначили в прес-службі СБУ.

При цьому у відомстві підкреслили, що позиція СБУ ґрунтується на висновках лінгвістичної експертизи, яка підтвердила, що в творчості Моргенштерна «пропагується культ насильства і жорстокості, поширення і вживання наркотичних засобів і психотропних речовин».

«Це створює передумови для конфліктних ситуацій по відношенню до організаторів та учасників концерту з його участю», – додали в прес-службі.

Також в СБУ зазначили, що у вересні 2021 року СБУ додатково інформувала відповідні органи України про заплановані концерти цього виконавця на території України.

«Акцентовано на тому, що перебування особи   списку Мінкульту автоматично забороняє будь-яку концертну діяльність на території України. Таким чином, будь-які гастролі Моргенштерна на території України — заборонені», – підсумували в українській спецслужбі.

Нагадаємо, у продажу з’явилися квитки на концерти Моргенштерна у Києві, Запоріжжі й Харкові. У столиці артист має виступити 16 листопада у «Палаці Спорту», ціна квитків — від 690 до 4490 гривень.

Юристи російського репера Моргенштерна не бачать перешкод для його виступу в Україні, хоча ще на початку року СБУ включила співака в список осіб, що представляють загрозу національній безпеці. За словами адвокатів , внесення Моргенштерна у «чорний список» не означає заборони на в’їзд на територію країни.

В інтерв’ю Гордону Моргенштерн заявив, що СБУ помилилася з оформленням заборони на в’їзд. Мовляв, до «чорного списку» внесли Алішера Валєєва, хоча по паспорту він — Алішер Моргенштерн (у 2020-му співак офіційно змінив прізвище, Моргенштерн — прізвище його матері).

Нагадаємо, Моргенштерн заявляв, що вважає президента Росії Володимира Путіна «красавчіком». Востаннє Валєєв був на території України півтора роки тому, коли давав концерт в Одесі. Тоді його виступ співпав із трауром через пожежу, в якій загинули люди: зі сцени артист висміяв траур за загиблими, і назвав його «показухою».

Фото: Фейсбук