Поки що правоохоронці не бачать підстав, щоб заборонити в'їзд музиканту.

Служба безпеки України поки не бачить підстав для заборони в’їзду в Україну російському реперу Моргенштерну (справжнє ім’я — Алішер Валєєв). Про це СБУ повідомила у відповіді на запит журналістів «Радіо Свобода».

Силовики зазначили, що перевірку щодо Валєєва провели весною цього року. Крім того, її можуть провести знову.

«На підставі запиту організатора гастрольних заходів здійснено перевірку запитуваного Вами громадянина РФ. Організаторам повідомлено, що на момент перевірки підстави для недопущення цього громадянина РФ до участі у гастрольній діяльності у Службі безпеки України відсутні», – повідомили в СБУ.

При цьому в службі вказали, що така відповідь не означає відсутність законних підстав для недопущення на момент перетину державного кордону України.

Нагадаємо, у Києві концерт Моргенштерна планується у Палаці Спорту на 3 червня 2021 року; 4 червня росіянин збирається виступити у Харкові, 6 червня – у Запоріжжі.

Моргенштерн-Валєєв відомий своєю підтримкою Путіна, а також тим, що на концерті в Одесі у 2019 році висміяв жалобу за загиблими студентами Одеського коледжу економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу. Зокрема, під час виступу виконавець так прокоментував траур за жертвами пожежі в коледжі:

«Щодо трауру… Безумовно сталася х..йня. Але для кого цей траур? Для чого він? Для тих, хто помер? Їм по..уй, вони померли. Може, для їхніх родичів?  Знаєте, якби я про…бав дитину, останнє, що б я хотів, щоб вся країна мені про це нагадувала. Тому я вважаю, що траур — це просто йо…ана показуха. Давайте замість трауру влаштуємо день крику!» — сказав Валєєв зі сцени.

Пізніше Валєєв пояснював, що «дуже цінує свою українську аудиторію», та звинуватив українські медіа у тому, що вони начебто неправильно трактували його висловлювання.

Фото: фейсбук