Термін закінчення робіт — 1 грудня 2022 року.

В садибі Солтанова на Подолі йдуть протиаварійні роботи. Про це повідомляє Подільська РДА.

Вранці 14 січня активіст «Мапи Реновації» Дмитро Перов повідомив, що будівельники виносять з будинків особисті речі мешканців з метою подальшого демонтажу.

В райадміністрації натомість вказують, що дозвіл на виконання робіт дійсний до 1 грудня 2022 року. Почалися вони 23 грудня 2021-го.

«За зазначеною адресою виконуються протиаварійні роботи на щойно виявленому об’єкті культурної спадщини. Відповідно до контрольної картки Департаменту міського благоустрою №21070109-Пд виконання робіт здійснює Асоціація «Реконструкція фундаментів і санація стін» на замовлення ТОВ «Езон», власника будівлі. Дозвіл на виконання робіт дійсний до 01.12.2022» — йдеться в повідомленні.

ДОПОВНЕНО

У Департаменті охорони культурної спадщини КМДА повідомляють про те, що розповсюджувана у соціальній мережі Facebook інформація про начебто знесення будівлі на вул. Хорива, 18 не відповідає дійсності.

Департамент закликає не розповсюджувати неперевірену й неправдиву інформацію. У будівлі за означеною адресою проводяться протиаварійні роботи. Згодом розпочнеться реставрація.

Хронологічна довідка:

  1. У липні 2021 року Консультативна рада з питань охорони культурної спадщини розглянула і схвалила архітектурну концепцію реставрації будівлі на вул. Хорива, 18.
  2. У листопаді погоджено проєкт протиаварійних робіт на будівлі.
  3. У грудні видано дозвіл на проведення протиаварійних робіт на будівлі.
  4. Вже за 1,5 роки місто отримає ще одну відреставровану за рахунок інвесторів історичну будівлю.

У Департаменті охорони культурної подякували соціально відповідальним інвесторам, які проводять роботи згідно із законодавством і зберігають нашу історичну спадщину.

Фахівці Департаменту постійно моніторять роботи на історичних будівлях. Якщо ви стали свідком потенційно незаконних робіт, повідомляйте про це за телефоном +380 (44) 425 30 25; на електронну пошту [email protected] або у повідомлення на сторінці Департаменту у Facebook.

Садиба Солтанова — це будівлі по вул. Хорива, 18/10, 18-а, 18-б. Збудовані київським архітектором Мартіном Клугом, в стилі нео-ренесанс. Перший будинок на ділянці з’явився 1860-го року, а повністю садиба була сформована 1901 року. Власником тривалий час був купець І гільдії Солтанов.

Фото: Фейсбук