За словами парафіян, жодних реальних кроків у цьому напрямку не зроблено.

Костел Святого Миколая в Києві, що нещодавно постраждав від пожежі, можуть передати римо-католицькій громаді столиці, заявив сьогодні прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Однак представники римо-католицької парафії костелу кажуть, що жодних реальних дій в цьому напрямку не бачать — про це розповів отець Віталій Подолян в ефірі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

Опрацювати питання передачі собору римо-католикам Шмигаль доручив Мінкульту. І додав — наразі головним завданням є збереження унікальної пам’ятки архітектури.

Однак отець Віталій Подолян, настоятель римо-католицької парафії св. Миколая в Києві, каже, що поки жодних реальних кроків для цього зроблено не було.

«Це тільки чергова обіцянка, але жодної конкретики ми не бачимо, жодних документів нам не давали (…) Кожна влада декларувала, що за те, щоб повернути і віддати. Але влада змінюється, а трагедія продовжується» — зазначив він.

Також отець Віталій Подолян зазначив, що парафія не має доступу до інформації щодо зібраних коштів на відновлення собору. Також, за його словами, парафіян поки що не пускають до жодних приміщень пошкодженого собору.

Нагадаємо, пожежа в костелі святого Миколая у Києві сталася у п’ятницю, 3 вересня, близько 10-ї вечора на площі 80 квадратних метрів; о 23:26 пожежу ліквідували. Було повністю знищено єдиний в Європі активний духовий орган, пошкоджено внутрішнє оздоблення та старовинну люстру. Причиною займання правоохоронці називають коротке замикання всередині органу. Попередньо на відновлення храму після пожежі треба 75 мільйонів гривень.

Відмітимо, у травні 2021 року Міністерство культури і інформполітики України оголосило перелік об’єктів «Великої реставрації». Серед них — 30 об’єктів у Києві, зокрема костел святого Миколая. Мала відбутися реставрація фасаду, але її було відкладено.

Щодо користування костелом триває вже кілька років суперечка. Мінкульт хоче віддати будівлю костелу святого Миколая у безоплатне користування Парафії святого Миколая Римсько-Католицької Церкви в Києві. Приміщення костелу з релігійною громадою ділять артисти Будинку органної музики – їм торік у вересні пообіцяли новий концертний зал у іншій будівлі. Поки його не збудовано, релігійна громада та артисти мають спільно користуватися приміщеннями костелу. Згідно з документом уряду, об’єкт мають побудувати до кінця 2023 року.

Фото: Фейсбук