Терміни її створення поки не названі.

У комітеті ВРУ з питань гуманітарної та інформаційної політики вирішили ініціювати cтворення Тимчасової слідчої комісії з розслідування фактів колабораційної діяльності служителів церкви. Про це йдеться на сайті Комітету.

Повідомляється, що в комітеті відбулися слухання на тему: «Про загрози національній безпеці України, пов’язані з діяльністю релігійних організацій, що мають керівні центри на території держави-агресора».

Одним з рішень стало “ініціювати cтворення Тимчасової слідчої комісії з метою розслідування фактів колабораційної діяльності представників релігійних організацій під час військової агресії Російської Федерації проти України, а також фактів військових злочинів збройних сил Російської Федерації проти духовенства, злочинів у сфері свободи совісті та віросповідання в умовах воєнного стану, зокрема й на тимчасово окупованих територіях“.

Учасники слухань узгодили деякі кроки для усунення загрози національній безпеці України. Крім створення ТСК, ухвалено наступні рішення:

  • застосувати персональні спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) проти представників Російської Православної Церкви з метою захисту національної безпеки України та громадянського суспільства загалом;
  • засудити позицію Московського Патріарха Кирила та священнослужителів і представників Російської Православної Церкви у зв’язку підтримкою військової агресії проти України, а також доктрини «русского міра», яку протягом багатьох років пропагує Російська Православна Церква і яка стала одним з ідейних виправдань такої війни;
  • напрацювати законодавчі ініціативи, спрямовані на прозорість фінансово-економічної та освітньо-інформаційної діяльності релігійних організацій, керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України.

Нагадаємо, священника УПЦ МП в Бородянці звинувачують в колаборціонізмі.

Фото: Фейсбук