Вирубка відбулась начебто під забудову, яку пов'язують із екс-нардепом Андрієвським, компанія якого також будуватиме апартаменти на місці знесеного будинку Уткіна.

На території місцевості Пуща-Водиця під Кєвом невідомі вирубали щонайменше 10 старих дубів начебто під будівництво житла. Про це інформує у Facebook Київський еколого-культурний центр.

Повідомляється, що площа вирубки складає 21 гектар, нині вже вирубано понад 3 гектари.

«Цю територію, яка офіційно лісом не вважається, передали в 2007 р. приватному підприємству «Продмарт». Якщо тут будуть побудовані будинки, то доведеться прокладати дорогу і комунікації до них або через національний парк «Голосіївський», або через заказник Межигірсько -Пуща-Водицький, які знаходяться по сусідству. Одне порушення автоматично буде народжувати інші» — йдеться у повідомленні КЕКЦ.

Представники екологічного центру хочуть, щоб міська влада столиці розірвала договір оренди з «Продмартом» і провела інвентаризацію інших ділянок лісів і зелених зон, переданих в оренду під забудову, та розірвати договори оренди і повернути ліси лісопарковим господарствам.

Додамо також, що компанію «Продмарт» пов’язують з оточенням екс-нардепа від БПП та «Батьківщини» Дмитром Андрієвським, якого також вважають причетним до будівництва на місці знесеного будинку Уткіна. За даними з відкритих джерел, компанія існує з 2001 року, засновники — Вадим П’ятецький (50%) (числиться директором), Наталія Бєлік (33%) і ТОВ «Інтеко ВК».

Зауважимо, що випадки вирубок на території Пущі-Водиці непоодинокі: раніше активісти вже виходили на мітинги під ГПУ, а столична прокуратура добивалася повернення місту орендованих ділянок.

КиївMedia намагається отримати коментар від відповідних служб, а також від представників забудовника.

Тим часом, біля «Харківської» обнесли парканом озеро Вирлиця: радник Кличка каже, що Палиця і Хомутинник хочуть будувати ТРЦ.

Фото: Фейсбук