Техніку нині зібрано на території колишнього автобусного парку.

Невідомі вандали розмалювали рожевою фарбою один із екземплярів техніки в Зоні відчуження, що брала участь в ліквідації нслідків аварії на ЧАЕС. Про це у Facebook розповів член громадської Ради в Державному агентстві України з управління зоною відчуження Ярослав Емельяненко.

За його словами, розмалювали ІСУ-152 — важку самохідно-артилерійську установку періоду німецько-радянської війни.

 

За словами Емельяненка, техніку розмалювали, бо її нині зібрано в одному місці, де не забезпечено ні охорону, ні відеонагляд — це колишній автобусно-тролейбусний парк в Прип’яті. При цьому техніку тут зібрано найрадіоактивнішу, бо решту вже давно розпиляли на метал.

Зі слів Емельяненка, свого часу планувалося облаштувати музей техніки із належним оформленням, але цьог оне сталося.

«Без сценарного наповнення, без облаштування території, без жодної охорони та освітлення. Зіпсували ідею, що могла би бути реалізована по-людськи та для людей. Так ця техніка простояла рік. Зараз вона розвандалена. І вандалити її стало ще простіше, бо зібрана в одному місці. Це мав би бути серйозний вражаючий музей нашої пам’яті. Сучасний та цивілізований. Але з таким підходом чорнобильська зона отримала тільки ще одну заброшку. Чи можемо сюди водити туристів? Ні. Соромно перед українцями та іноземцями за те, як ми дбаємо про нашу спадщину» — пише він.

Тим часом, на аукціон виставили перший об’єкт оренди в Чорнобильській зоні відчуження.

Фото: Фейсбук