Це один з найпоширеніших видів раку серед українських чоловіків.

В понеділок, 16 листопада, у Маріїнському парку навпроти будівлі парламенту відкриють інтерактивну скульптуру, яка розповідатиме про рак легень. Про це повідомляє прес-служба організаторів акції, ГО «Легені».

Авторка арт-інсталяції – українська мистикиня Анна Надуда. Як у точності виглядатиме скульптура, поки невідомо, але раніше ми повідомляли, що на ній встановлять спеціальні датчики, які реагуватимуть на рух. Коли на певну відстань до інсталяції буде підходити людина, то інсталяція буде говорити голосом хворого на рак легень.

«Ми хочемо нагадати людям, що важливо піклуватись про чистоту наших легень, як «Храму Повітря». Про можливості ранньої діагностики, що рятує життя. Адже кожне життя – це історія, і кожна історія має бути почутою» – розповідає Анна Надуда.

Презентація відбудеться о 12:00, в цей час навпроти Верховної Ради проведуть прес-брифінг з нагоди старту кампанії, участь у якому візьмуть ораганізатори, лікарі, представник Міністерства охорони здоров’я України та люди із раком легень.

Інсталяцію встановлять у рамках кампанії «Легеніякі говорять» до місяця підвищення обізнаності про рак легень. Її мета — нагадати людям піклуватися про своє здоров’я, регулярно обстежуватись, аби вчасно діагностувати і знати про можливі способи лікування цього захворювання.

Рак легень є найпоширенішим видом раку серед чоловіків 35-70 років в Україні: 13 тисяч українців мають цей діагноз, понад 70% із них виявляються вже на пізніх стадіях, повідомляє ГО «Легені».

Раніше ми повідомляли, що в Андріївську церкву повернули першу ікону після реставрації.

Фото: ГО «Легені»