Зокрема, щоб забрати із собою металобрухт, фашисти викинули на місці деяке своє спорядження.

Під час розмінування Чорнобильської зони сапери не підривають снаряди на місці, а вивозять їх куди подалі і вже там знешкоджують. Про це повідомив у Фейсбук голова Нацполіції Ігор Клименко.

Розмінування Чорнобильської зони – одна із найвідповідальніших задач для поліцейських вибухотехніків. Тут не можна підривати знайдені вибухонебезпечні предмети, бо в повітря здійметься радіоактивний пил. Усі небезпечні знахідки обережно вивозять та підривають на спеціальних полігонах” — йдеться в повідомленні.

Крім того, поліцейські були вражені тим, що російські окупанти вкрали у Чорнобилі радіоактивний металобрухт.

Очевидно, що російським загарбникам ніхто не розповідав про небезпеку Чорнобильського лісу, де все просякнуто радіацією. Вони заривалися глибоко в землю, укріплювали свої позиції та ставили тут мінозагородження” — йдеться в повідомленні.

Зокрема, щоб забрати із собою металобрухт, фашисти викинули на місці деяке цінне спорядження.

Прочісуючи звільнену територію, вибухотехніки Нацполіції натрапили на сховок зарядів розмінування. Ззовні вони схожі на шланги, але всередині наповнені пластидом. Їх розкидають по периметру та підривають за допомогою детонатора. І якщо поруч є міни чи снаряди, все вибухає. Спершу було незрозуміло, навіщо ворог прикопав ці заряди. Але потім знайшли відповідь на це питання: поруч були розкидані залишки металевих дротів. Цей брухт воїни «другої армії світу» крали та забирали з собою. Оскільки шланги зарядів займали багато місця, то й залишили їх. А натомість в ящики понабирали металобрухт, який тепер десь там, за поребриком, фонить” — повідомили в поліції.

Таким чином, 30 зарядів розмінування поповнили арсенал українських поліцейських.

Фото: Фейсбук