Ігри триватимуть до 20 лютого.

В столиці Китаю — Пекіні — проходить урочиста церемонія відкриття зимових Олімпійських ігор-2022. Фото з церемонії наводить Міністерство молоді та спорту.

Збірна України вже пронесла свій прапор. Зробили це олімпійський чемпіон з фристайлу Олександр Абраменко та срібна призерка юнацьких Олімпійських ігор з фігурного катання Олександра Назарова.

Збірна України на Олімпіаді в Пекіні — це 45 спортсменів, які змагатимуться у 12 видах спорту. Вперше в історії зимових Ігор Україна буде представлена в змаганнях змішаних команд з фристайлу (акробатика) та в жіночому бобслеї (монобоб). Після перерви у два олімпійських цикли до складу збірної повернулися представники шорт-треку та фігуристи у командних змаганнях. Уперше за 12 років змагатимуться українські стрибуни на лижах з трампліну.

На жаль, у української збірної з біатлону виявили СOVID. Позитивні тести отримали старший тренер чоловічої збірної Юрай Санітра та олімпійська чемпіонка Сочі Олена Білосюк.

Відкриття Ігор-2022 проходить на Національному стадіоні Пекіна, який також має іншу назву — «Пташине гніздо». На відміну від літньої Олімпіади в 2021 році в Токіо, де змагання проходили при пустих трибунах, Китай дозволив обмеженій кількості вболівальників підтримувати спортсменів.

Відкриватимуть Ігри в Пекіні президент МОК Томас Бах та лідер Китаю Сі Цзіньпін.

Режисером церемонії відкриття виступить 71-річний Чжан Їмоу, володар «Золотого лева» Венеційського кінофестивалю та «Золотого ведмедя» Берлінале.

На Олімпіаді буде розіграно 109 комплектів медалей в 15 видах спорту. На цих Іграх вперше будуть розігруватися медалі в жіночому слоуп-стайлі (фрістайл), чоловічому і жіночому біг-ейрі (сноуборд), змішаній естафеті в шорт-треку і жіночих одиночних заїздах в бобслеї. Однак букмкери вважають, що збірна України на цих змаганнях не завоює жодної медалі.

Всього за роки незалежності Україна здобула на зимових Іграх 8 медалей: 3 золоті, 1 срібну та 4 бронзові.

Фото: УНІАН