Нібито більшість духовенства в лаврі засуджує війну рф проти України.

Найближчим часом в Києво-Печерській лаврі може статися переворот, оскільки більшість монахів засуджують дії рф. Таку думку висловив митрополит Переяславський і Вишневський ПЦУ Олександр (Драбинко), передає “Релігійна правда”.

Близько 60 відсотків насельників Києво-Печерської лаври поділяють засудження агресії росії. Вони не хочуть поминати патріарха Кирила, а хто цього не робить, “отримує на горіхи” від владики Павла (митрополит Павло Лебідь, намісник Києво-Печерської лаври, “Паша-Мерседес” – ред.). Але братія має проукраїнську позицію. Імовірно, що найближчим часом усередині Лаври можливий переворот. Монахи не підтримують проросійської позиції свого керівництва, це факт. Тож можуть попросити старе керівництво піти й обрати собі нове”, – зазначив митрополит.

Водночас, за його словами, в Почаївській лаврі складніша ситуація.

Там складніша ситуація. Бо її намісник владика Володимир Мороз – молдованин, як і 80 відсотків почаївської братії. В церковному середовищі їх називають Молдовським царством. На жаль, ці люди не розуміють українського питання, не усвідомлюють, що таке Україна і чим вона живе”, – вважає архиєрей.

Раніше предстоятель ПЦУ Епіфаній заявив, що майже половина монахів Києво-Печерської лаври готові перейти до ПЦУ.

Фото: Фейсбук