У ПЦУ наголосили, що існування юрисдикції РПЦ в Україні – "канонічна аномалія".

Синод ПЦУ закликав священнослужителів УПЦ МП до єдності, до спільного творення єдиної автокефальної Помісної Церкви, як це визначено канонами і Томосом про автокефалію. Про це повідомляє офіційний сайт помісної церкви.

Таким чином Синод ПЦУ відреагуав на заяву священнослужителів Моспатріархату про те, що війну росіяни розпочали через Томос, Порошенка та ПЦУ.

«Як і багато з вас, ми з сумом і розчаруванням довідалися про рішення та заяви, які від імені Митрополії Московського Патріархату в Україні були оприлюднені минулого тижня», – зазначають в ПЦУ.

«Очолювана митрополитом Онуфрієм юрисдикція, всупереч правді та законодавству надалі привласнює собі назву «Українська Православна Церква», хоча насправді є Митрополією Російської Православної Церкви в Україні. Її представники десятиліттями послідовно просували, поширювали, підтримували і пропагували як серед своїх вірних, так і в українському суспільстві ідеологію «русского міра» – фундамент і ключове виправдання російської агресії проти нашої держави» — йдеться у зверненні.

В ПЦУ натякають, що священнослужителі віряни мають повне право переходити до ПЦУ.

«Пам’ятайте, що жодні клятви та зобов’язання перед Московським патріархатом не мають в Україні ніякої канонічної сили, бо саме існування юрисдикції РПЦ в нашій державі – канонічна аномалія та порушення умов Томосу про автокефалію» — вказано в повідомленні.

Нагадаємо, перед синодом УПЦ МП очікувалося, що, можливо, буде оголошено про розрив зв’язків між УПЦ МП та Російською православною церквою через військову агресію рф. Натомість в моспатріархаті лише поскаржилися Зеленському на утиски.

Про те, чим це загрожує УПЦ МП, ми писали тут.

Фото: Фейсбук