Повідомляється, що ПЦУ претендує на один з храмів на території Верхньої Лаври.

Митрополит Епіфіній написав листа на адресу глави уряду України Дмитра Шмигаля щодо передачі в користування ПЦУ одного з храмів Києво-Печерської лаври. Текст листа оприлюднив речник ПЦУ Євстратій Зоря.

Як ми писали, у кінці травня Синод ПЦУ постановив утворити чоловічий монастир “Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра” у складі української церкви. І попросив уряд виділити для цього приміщення на території лаври.

Повідомляється, що ПЦУ претендує на один з храмів на території Верхньої Лаври “які фактично не використовуються для постійних богослужінь”.

“… Благовіщенського храму в колишніх Митрополичих палатах, храму Всіх Святих над Економічною брамою чи іншого в межах Верхньої Лаври) – для звершення регулярних богослужінь Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври ПЦУ. Монополія монастиря Московського Патріархату на богослужіння в Лаврі категорично не сприймається більшістю православних в Україні та українським суспільством” — йдеться в тексті.

Епіфаній також звернувся до Шмигаля з проханням “знайти можливість для надання приміщень на території Верхньої Лаври для монастирського життя та діяльності”.

Для вирішення цих питань прошу дати доручення компетентним державним інституціям невідкладно, із залученням уповноважених від Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври ПЦУ осіб, провести вивчення стану справ для подання узгоджених рекомендацій” — йдеться в листі.

Нагадаємо, Кабмін зможе передати ПЦУ приміщення Києво-Печерської лаври лише після внесення змін у законодавство.

Фото: Фейсбук