На думку Архієпископа ПЦУ Євстратія Зорі Верховна Рада має прийняти законопрєкт, який би захистив громадян України, які вважають себе приналежними до російської церкви, від використання їх росією як інструмента впливу на Україну.

Про це заступник голови Управління зовнішніх церковних зв’язків ПЦУ  написав у facebook, зазначивши, що це його особиста думка.

Зоря вважає, що Україна не може втрачати свого здобутку – демократичності – а тому не може втручатися у суто релігійні питання, однак є питання, які хоча і стосуються релігійного життя, але мають адміністративний характер. І на ці питання держава не лише може, але і повинна звернути свою увагу.

“Тож на мою думку демократична мета держави мала би полягати в тому, щоби через закон ЗАХИСТИТИ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ, які вважають себе приналежними до Російської Церкви, ВІД ВИКОРИСТАННЯ ЇХ З БОКУ РОСІЇ як інструмента впливу на Україну”, – зазначив він.

Архієпископ ПЦУ пояснив, що враховуючи те, що Московська патріархія насправді є департаментом з релігійних питань російської влади, в умовах кремлівської агресії взаємодія з патріархією де-факто підпадає під ознаки колаборантської діяльності. Отримання від неї вказівок, надання звітів, навіть обмін інформацією насправді ж не обмежується Церквою – все, що з України потрапляє в МП, одночасно потрапляє і в адміністрацію путіна, і до спецслужб рф.

Зоря пропонує щонайменше на час до повного виведення військ агресора з території України накласти заборону на будь-яку адміністративну взаємодію релігійних організацій в Україні з релігійними центрами в рф.

“Тобто закон має виключити можливість виконання на території України рішень органів управління РПЦ, входження осіб з України у керівні органи РПЦ (такі як Синод чи Собори), виключити будь-яке інше розпорядче втручання в діяльність релігійних організацій в Україні”, – зазначив він.

Якщо задум законодавчої ініціативи буде реалізовано в такий спосіб, вважає Зоря, то це цілком відповідатиме вимогам багатьох в самій УПЦ МП, які вже декларують бажання розриву зв’язку з Кирилом Гундяєвим та РПЦ. Отже це буде не щось, що порушуватиме права вірян МП, а навпаки – те, що насправді допоможе їм та захистить їх від ворожих впливів та використання їх (вільного чи невільного) в інтересах ворога.

Крім того, Зоря нагадав, що закон 2662, який зобов’язує УПЦ МП внести у свою назву факт приналежності до РПЦ, досі заблокований у виконанні процедурним рішенням сумнозвісного ОАСК і має бути розблокований. Таким чином віряни й духовенство могли б чесно визначитися – хочуть вони надалі належати до московського патріархату в Україні чи все ж таки прийшов час усвідомлено скинути вбивчу облуду «русского міра» та єднатися навколо Києва. 

Зоря  окремо наголосив, що в Україні немає «майна РПЦ», тому і забрати його ніхто не може. Релігійні організації в цілому не мають права юридичної особи, таке право є лише у конкретних громад, монастирів, тощо.

Також він нагадав, що українські Лаври від початку належать державі і лише передані в користування монастирям УПЦ МП.

Фото: Фейсбук