Зокрема, мова про традиції ставити склянку з хлібом та завішувати дзеркала в домі померлого.

У Православній церкві України повідомили, що завішування дзеркал в домі, коли хтось помер, та побажання «земля пухом» — це забобони, які не мають жодної користі. Про це інформує прес-служба ПЦУ.

Повідомляється, що звичай завішувати дзеркала «не має нічого спільного з православною вірою».

«Часто це пояснюється тим, що душа людини нібито може «застрягнути» в них, «заблукавши у дзеркальному лабіринті». За іншою, не менш абсурдною версією, душа може «налякатися», не побачивши своєї тіні у відображенні. Та з Писання ми знаємо, що «дух тіла і кісток не має» (Лк. 24: 39), а отже, не зазирає до дзеркал, аби в них на себе дивитися» — йдеться в повдіомленні.

Так само в ПЦУ критикують і деякі інші поминальні традиції.

«Подібно до побажання «земля пухом», склянки зі шматком хліба для покійного та інших «народних» поминальних традицій, завішування дзеркал є звичайним забобоном, який жодним чином не корисний для душі – ані померлого, ані того, хто таким забобонам довіряє. Адже такі «традиції» підміняють у свідомості людини православну віру марновірством, окультним сприйняттям дійсності» — йдеться в дописі.

Натомість в ПЦУ наголошують, що потурбуватися про померлих близьких можливо, адже «наші молитви за них і є прояв любові та турботи».

Фото: Фейсбук