Стан пацієнтів із цим штамом суттєво погіршується за два-три дні, сатурація падає до критичних 45.

Про це повідомили у програмі “Київ.NewsRoom” на телеканалі “Київ”.

В Олександрівській лікарні медики навіть без лабораторного підтвердження розуміють, що до них привозять пацієнтів із новим штамом. “Дельта” суттєво відрізняється своєю клінічною картиною від попередників. Стан пацієнтів суттєво погіршується за два-три дні, сатурація падає до критичних 45, пацієнт втрачає можливість дихати самостійно.

Крім того, до лікарні потрапляють важкі хворі набагато молодші, ніж раніше. Як зазначила зазначила директорка Олександрівської лікарні Людмила Антоненко, нещодавно медики закладу виявили перших шестеро пацієнтів з підтвердженою “Дельтою”. Результат показав тест.

Ті пацієнти, яких ми тестували і вони достатньо важкі, перебувають у реанімації. Це хворі 34-х і 44-х років. Один 53-річний хворий помер. Декількох хворих виписали, але вчора поступив ще молодий чоловік, дуже важкий, з сатурацією 45, і ми його зараз тестуємо. Ще ми не підтвердили “Дельту”, але клінічна картина подібна“, – сказала директорка лікарні.

За останній тиждень, та навіть за останню добу, до лікарні привозять хворих молодого віку, й одразу у важкому стані – вони потребують перебування в реанімації і на неінвазивній вентиляції легень. Також є пацієнти, які спершу спостерігаються кілька діб в лікарні, а згодом у них виникає дихальна недостатність і їх  переводять в реанімацію.

Але є й позитивна новина. Серед пацієнтів з “Дельтою” або підозрою на неї немає тих, хто вже раніше хворів на коронавірус, або ж вакцинованих. Тобто є надія, що імунітет вироблений на попередні штами, спрацює і на “Дельту“, – сказала лікарка.

Фото: КМДА