За словами медиків, після сьогоднішньої хресної ходи слід чекати сплеску захворювання.

Четверо з шести пацієнтів Олександрівської лікарні у Києві, у яких виявили штам коронавірусу «Дельта», нещодавно повернулися з Росії. Один з них вже помер, повідомила в ефірі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ» директорка медзакладу Людмила Антоненко.

Небезпечний штам COVID-19 «Дельта» підтвердили лабораторно. Медики розповідають, що хвороба протікає агресивніше і швидше, ніж попередні штами: на 2-3 день після госпіталізації у пацієнтів різко знижується сатурація, вони не можуть самостійно дихати. Вік важких пацієнтів молодий, 30-40 років.

Медики прогнозують різке погіршення епідеміологічної ситуації в столиці у зв’язку з проведенням хресної ходи, адже сьогодні було дуже багато вірян, у тому числі, з Росії.

«Я думаю, буде дуже великий підйом захворюваності, тому що я хочу ще раз наголосити, що із хворих тестованих, які приїхали із Росії, всі вони позитивні на «Дельту». Тому якщо це ми спостерігаємо от таку ходу, то я думаю, що буде великий підйом захворюваності» — розповіла Людмила Антоненко, директорка КНП «Олександрівська клінічна лікарня м. Києва».

Зауважимо, що виявити зазначений штам коронавірусу медикам вдалося лише за допомогою спеціальних реагентів, яких в Україні поки дуже мало.

Тим часом, в КМДА заявили, що Київ єдиний в Україні виконує планові показники вакцинації від COVID-19.

Фото: Фейсбук