Раніше для цієї процедури пацієнтів доводилося вивозити за кордон.

Променеву терапію дітям з онкологією тепер зможуть проводити у київському «Охматдиті», де відтепер є найсучасніший лінійний прискорювач в Україні. Про це повідомляють у прес-службі лікарні.

Апарат вдалося оновити за державний кошт. Тепер медикам вдасться значно розширити перелік методик променевої терапії, які застосовують у боротьбі з дитячим раком. Маленькі українці зможуть отримати допомогу за передовими стандартами на батьківщині, а не будуть змушені їхати за кордон.

Лінійний прискорювач дозволить опромінювати декілька зон у дитини більш швидко та точно. Апарат став більш безпечним, бо зменшився витік розсіяного випромінювання на здорові тканини.

«Лінійний прискорювач дає можливість робити весь комплекс процедур для дітей з важкою онкологічною патологією, який зараз доступний у світі. Найновіше програмне та апаратне забезпечення дозволить нам використовувати найсучасніші методики променевої терапії, в тому числі ті, які раніше ніколи в Україні не використовувались», — поділився завідувач Центру радіології Охматдиту Станіслав Рєбєнков.

В Охматдиті нагадують, що щороку у них отримують променеву терапію близько 150 дітей; понад 50% пацієнтів не з Києва, а з різних регіонів України. Значна частина процедур відбувається під загальною анестезією. Команда спеціалістів Охматдиту єдина в країні береться за опромінення немовлят — наголошують в закладі.

А неодавно в «Охматдиті» прооперували малюка, який з’їв неодимовий конструктор.

Фото: Фейсбук