Лікування в Охматдиті для жінки було безкоштовним, TBI та пересадка кісткового мозку фінансувалася з державного бюджету.

Про це повідомили в НДСЛ “Охматдит”.

У повідомленні зазначили, що 37-річна медсестра Любов з Ніжина лікувалась від лейкемії в Чернігові та Черкасах. Під час війни жінка потрапила до столичного Охматдиту, і їй першій провели тотальне опромінення тіла (TBI) та пересадку кісткового мозку (ТКМ) в одному медичному закладі за принципом all under the roof (все під одним дахом).

Так, у червні TBI пройшла Любов,  підготовка тривала тиждень, сама процедура зайняла 65 хвилин. Променева терапія підготувала пацієнтку для подальшої необхідної пересадки кісткового мозку. Донором стала 13-річна донька Любові — Дарина.

«Зараз не маємо права марнувати жодного шансу на життя українців. Тому дитяча лікарня «Охматдит» отримала ліцензію від МОЗ на проведення трансплантації кісткового мозку для дорослих пацієнтів»,— пояснив завідувач відділення трансплантації кісткового мозку Олександр Лисиця. Він з лікарем Андрієм Будзиним були основними лікарями Любові під час її перебування у відділенні ТКМ.

До слова, лікування в Охматдиті для жінки було безкоштовним: TBI та пересадка кісткового мозку фінансується з державного бюджету.

«Це все стало можливим завдяки злагодженій роботі Міністерства охорони здоров’я, Верховній Раді України, Міністерству фінансів, команді Охматдиту і великій кількості небайдужих людей. Працюємо далі на благо України та заради перемоги»,— зазначив генеральний директор НДСЛ «Охматдит» Володимир Жовнір.

За весь час, відколи Охматдит почав лікувати дорослих, вже 4 дорослих пацієнтів пройшли трансплантацію кісткового мозку. Команда лікарні працює, щоб допомагати кожному українцю зберегти та відновити здоровʼя. Нині пацієнтка Охматдиту Любов почувається добре, в пʼятницю її виписали з лікарні. Далі вона продовжуватиме лікування амбулаторно.

Нагадаємо, у січні 2022 року в Охматдиті запрацював найсучасніший в Україні лінійний прискорювач електронів Elekta Synergy S Agility, який було оновлено у 2021 році завдяки МОЗ України за ініціативою відділень променевої терапії, ТКМ та керівництва лікарні. Променева терапія для онкохворих застосовується як складова частина режиму кондиціонування до трансплантації кісткового мозку або гемопоетичних стовбурових клітин у пацієнтів з лейкозами, лімфомою, множинною мієломою, апластичною анемією, МДС, солідними пухлинами. Для Охматдиту поява такого пристрою означала значний крок уперед. Тепер наші пацієнти мають можливість отримувати медичну допомогу, як у найкращих спеціалізованих клініках світу, таких як: Mayo Clinic (Рочестер, США) та Онкологічний центр Андерсена (Х’юстон, США).

Фото: Фейсбук