У кіберполіції постійно здійснюють моніторинг каналів «смерті», однак жодної інформації щодо їх офіційного встановлення чи блокування немає.

Про це на своїй Facebook-сторінці повідомила Юлія Усенко, очільниця Департаменту захисту інтересів дітей та протидії насиллю в Офісі Генпрокурора.

«Щойно стало відомо про подібний випадок, але в Умані. Після перегляду сюжету про випадок з дівчатами в Боярці, 2 неповнолітні вирішили проексперементувати дію ліків на собі, але вжили дозу вчетверо меншу (по 10 таблеток). Пояснюють вчинок тим, що мали на меті привернути увагу батьків. Сім’ї дівчат перебувають на обліку як такі, що потрапили в складні життєві обставини», – зазначила Юлія Усенко.

Відтак, за словами пані Юлії, випадок в Умані – скоріше спосіб привернути увагу батьків, а випадок, що стався в Боярці напередодні – справа, яку потрібно розглядати якомога детальніше. Адже останні дівчата не були схильні до самогубства, а також не мали проблем у сім‘ї та з однолітками.

«Близько місяця школярка, що вижила, побачила в соціальний мережі «Тік Ток» відеозапис, де на чорному екрані було речення: «Випий 40 таблеток «Нош-пи» та побачиш, що буде». Ось результат – дитина 13 років загинула», – повідомила Юлія Усенко.

Очільниця Департаменту захисту дітей наголосила на пріоритетності справ, які в більшості сприймаються як нещасні випадки, а насправді криють в собі багато проблем, з якими діти стикаються в повсякденному житті.

«2021 рік почався з 18 самогубств та спроб їх вчинення. Вік дітей від 10 до 16 років. Причиною зростання кількості самогубств деякі джерела називають активізацію, так званих, «груп смерті», на кшталт «Синього кита». І в кожному окремому випадку важлива робота підрозділів кіберполіції по виявленню таких небезпечних контентів, вжиття заходів до їх блокування», – розповіла Юлія Усенко.

У кіберполіції запевняють, що їхні спеціалісти постійно здійснюють моніторинг подібних каналів, але жодної інформації щодо їх офіційного встановлення чи блокування немає.

Очільниця Департаменту захисту дітей наголосила, що для протидії цим явищам та негативному впливу на підлітків небезпечного контенту в Інтернеті мають об’єднатися не лише правоохоронці, але й батьки та працівники закладів освіти, у яких навчаються діти.

«І треба діяти вже. Вбачаємо, що на державному рівні необхідно вживати заходів, що зневілюють вплив ігор, відео, чатів та інших зовнішніх чинників на дітей, сприятимуть їх здоровому психологічному розвитку та готовності до дорослого життя», – зазначила Юлія Усенко.

Нагадаємо, 16 лютого в Боярці дві 7-класниці отруїлися «Дротаверином» у приміщенні місцевого ліцею. Одна з дівчат померла. Правоохоронці запевняють, що школярки стали жертвами відео-челенджу в ТікТок за спеціальним хештегом.

17 лютого, на наступний день після випадку в Боярці, дві школярки з Умані теж наковталися таблеток.

Фото: pixabay