Будівництво відбувалося без відповідних документів.

У Києві мешканці будинку-«хрущівки» на вул. Ольжича, 3, що поблизу метро Дорогожичі, зупинили підприємця, який нібито почав вибивати основні стіни будівлі, повідомили в ТСН.

Усе це – щоб облшатувати на першому поверсі магазин. Місцеві обурені, адже побоюються, що будинок може обвалитися.

Знімальній групі не вдалося зв’язатися з власником майбутнього магазину. Відтак, протокол про порушення склали на будівельників, адже, за даними КМДА, вони не мали документів на виконання робіт.

«Вони порушили правила благоустрою, замінивши вікна на більші й встановили вхідні двері. Документів для цього не надали», – зазначив Дмитро Татарчук, заступник керівника відділу контролю за благоустроєм Шевченківського району Києва.

На фото, які показали місцеві жителі, видно, що в приміщенні відсутні стіни фасаду.

Мешканці будинку кажуть, що будинок старий, тож не знають, як такі зміни можуть вплинути на всю конструкцію.

Важливо, що такі роботи, як перепланування житла в нежитлове приміщення, у якому збільшують віконні пройми, роблять із вікон двері або якось інакше втручаються у фасад чи опорні стіни –  потребують певного пакета документів.

Для вирішення цих питань мешканці можуть звертатися до органів Держархбудконтролю. Вони, до слова, мають право потрапляти до приватного помешкання для перевірки, якщо на це є підстави. Це зокрема – звернення місцевих зі скаргами на надмірний шум, тріщини або небажання будівельників показувати документи.

Київ Media намагається з’ясувати деталі й слідкуватиме далі за цією ситуацією.

Фото: скріншот