Роботи Ернеста Коткова показуватимуть до 8 березня 2021 року.

Про це розповіли на Facebook-сторінці галереї «Дукат».

Виставка творів Ернеста Коткова триватиме з 19 лютого до 8 березня 2021 року в межах дослідницької програми «Архів українського неофіційного мистецтва “Ukrainian Unofficial”».

Організатори розповідають, що нині монументальні роботи Ернеста Коткова стали хрестоматійними, однак мало хто знає, що художник належить до київських модерністів, пов’язаних з явищем неофіційного мистецтва.

«Незважаючи на доволі успішну кар’єру монументаліста, що розпочалася за часів відлиги, живописна практика Ернеста Коткова зазнавала жорсткої критики. Митцю дорікали за формалізм і до 1980-х років всі свої полотна майстер створював «в стіл». Працюючи «для себе», він випробовував ряд стилістичних прийомів, що згодом знаходили своє втілення в мозаїках та об’ємно-просторових композиціях, які зрештою мали набагато ширшу аудиторію ніж експоновані на виставках твори», – зазначили на Facebook-сторінці виставки.

Водночас організатори розповіли й про дружбу Ернеста Коткова з Сергієм Параджановим та Валерієм Ламахом. Із ними пов’язано чимало робіт митця – від портретів харизматичного режисера та «карпатських» ліноритів, зроблених після відвідин зйомок культової стрічки «Тіні забутих предків» до колажної серії, створеної у 1970-х роках.

«Часто у фокусі уваги майстра опинялися його близькі, зокрема дружина Валентина та син Ігор. Їх образи можна побачити на творах 1960-1970-х років. У 1980-х роках художник звертається до чистої абстракції, яка захоплювала майстра решту життя», – зазначили організатори.

Виставка в галереї «Дукат» відбувається з нагоди 90 річниці з дня народження Ернеста Коткова за ініціативи його дружини – Валентини Коткової.

У межах події 3 березня відбудеться онлайн-зустріч з мистецтвознавицею Оленою Корусь, яка розповість про творчість Ернеста Коткова у сфері монументального мистецтва.

«Виставка в галереї «Дукат» оповідає про ряд епізодів — своєрідних «кадрів», з життя художника, які знаходять своє відображення в його творах», – наголосили організатори.

До слова, Ернест Котков народився в Києві 3 березня 1931 року. Закінчив Київський державний художній інститут (1955). Педагоги з фаху — В. Касіян, Ф. Самусєв, С. Подерв’янський. З 1954 р. учасник всесоюзних, республіканських і міжнародних виставок. Член НСХУ (1958). Член творчого об’єднання «Погляд». Після 1991 р. провів понад 10 персональних виставок в Україні, Німеччині, Нідерландах, Великобританії та ін. Працював у галузях монументального мистецтва, станкового живопису та графіки.

У співавторстві з В. Ламахом та І. Литовченком, Ернест Котков створив мозаїки та монументальні композиції для оформлення Річкового вокзалу в Києві та аеропорту «Бориспіль». Твори зберігаються у Національному художньому музеї України, Музеї сучасного мистецтва України та інших музейних і приватних зібраннях в Україні та за кордоном.

У 2012 році митець помер.

Фото: Facebook