Мешканці змушені щодня ходити додому сходами.

Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

Мешканці багатоповерхівки в Голосіївському районі скаржаться, що в деяких під’їздах будинку нібито вже понад місяць не працюють ліфти.

Йдеться про 9-поверховий будинок на Голосіївському проспекті, 17Б. До слова, у цьому помешканні проживає й декілька людей із інвалідністю.

Одна з ймовірних причин відключеного ліфта, які розповіли жителі – технічна поломка, про яку мешканців запевнили комунальники. Та є в місцевих ще декілька версій.

«Було таке, що відключали ліфт за заборгованість будинку по електроенергії. Нам вимкнули. Але вимкнули тим, хто платить. А хто не платить – і далі катаються, їм байдуже. Однак ніхто не проводить ніякої роботи, щоб боржники сплатили свої борги», – розповіла Наталя Пенькова, мешканка будинку.

Журналістка телеканалу «Київ» звернулася до районної керуючої кампанії, щоб з’ясувати, чи справді будинок має борги за електроенергію.

За словами комунальників, ліфт вимкнули не через заборгованість, попри те, що вона є. Справжня причина вимкнення – технічні поломки. Водночас наразі вирішуються питання щодо відновлення роботи ліфта.

«Скоріше за все, коли були погані погодні умови, в електромережу вдарила блискавка. Люди про це знають, бо в них теж погоріли роутери. Наразі ліфт обстежений. Наша обслуговуюча організація замовила деталі на це. Ми чекаємо ще дефектний акт, у якому буде вартість робіт. Як тільки вона нам його дають, якщо це дозволить виконати роботи в межах поточного ремонту, то ми його через закупівлі запустимо», – пояснив Олександр Ціцішвілі, головний інженер Керуючої компанії Голосіївського району.

У випадку, якщо ремонт коштуватиме дорожче, ніж заплановано на поточні роботи, то людям, можливо, запропонують програму співфінансування.

Цікаво, що в керуючій компанії запевнили, що за місяць (до 22 липня) мешканці вже зможуть користуватися ліфтом у своєму будинку. Водночас, за словами комунальників, ліфт у багатоповерхівці не працює близько 3 тижнів.

Телеканал «Київ» надалі слідкуватиме за цією ситуацією.

Фото: скріншот